reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Mix 4

Xiaomi Mi Mix 4, hızlı şarj konusunda sınırları alt üst edebilir

Mi Mix serisinin en yenisi Xiaomi Mi Mix 4, 2021 dahilinde gelecek telefonlar arasında yer alıyor ve hızlı şarj konusunda çok iddialı geliyor.

Xiaomi Mi Mix 4, şirket CEO’su Lei Jun’un geçtiğimiz ay yaptığı açıklamasına göre kesin olarak 2021’de gelecek bir model konumunda. Uzun süredir beklenen amiral gemisi, kaynaklara göre herhangi bir ekran deliğine, çentiğe ya da pop-up kameraya sahip olmayacak. Bunu yerine telefon Xiaomi için bir ilke imza atacak ve ekran altı selfie kamera ile gelecek telefon, sağlam bir kaynağa göre 200W hızlı şarj desteğine de sahip olabilir. Bu henüz yüzde 100 kesin değil ancak büyük bir olasılık dahilinde yer alıyor. Aynı şekilde kablosuz şarj gücü de çok yüksek olacak telefon, firma için bir ilke imza atacağı 200W şarj gücüne pili ikiye bölerek ulaşacak. Biliyorsunuz firmalar bunu şimdi de kullanıyor ve böylece hem hız artıyor hem de güvenli şarj sağlanıyor.

Xiaomi Mi Mix 4 öncesinde firmada dikkat çeken bir konsept gelmişti

Xiaomi, geçtiğimiz hafta Twitter üzerinden bir sürpriz yapmış ve karşımıza yukarıda gördüğünüz dört kenarı da kavisli bir akıllı telefon konsepti ile çıkmıştı. Firmanın bu konuda ilk çözümü olan telefon, sadece yanlardan değil üst ve alt kısımdan da kavisli yapıyı benimsiyordu. Telefon bu açıdan gerçekten göz alıcı ve etkileyici görünüyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ancak bu tasarımda Xiaomi’nin ışık oyunlarıyla gizlemeye çalıştığı tasarımsal açıdan kötü bir detay yer alıyordu. O da kenarlar oluyor. Firmanın buraları ekran yapmadığı ve geniş köşe parçaları kullandığı görülüyor. Konsept bir telefona bu kısımları koymaması çok daha mantıklı olacakmış izlemini oluşturan firma, yine de bu konseptte gerçekçi davranmış gibi duruyor.

İlginizi Çekebilir

Firma telefonlarının sağlamlığını böyle test ediyor