reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Mix 4 ekran altı kamera

Merak edilen Xiaomi Mi Mix 4 için yeni teknik detaylar sızdırıldı

Aktif olarak yolda olan Xiaomi Mi Mix 4 modeli için bir kez daha teknik özellik odaklı bir sızıntı yapılmış durumda. İşte detaylar;

Yılın en çok merak edilen telefonlarından Xiaomi Mi Mix 4, resmi olarak ağustos ayında gelecek gibi görünüyor. Bu açıdan telefon çok yakında yer alıyor bağlı olarak teknik sızıntılar da artıyor.

Halen gerçek tasarımını görmediğimiz telefon, eski ile yeni sızan teknik bilgileri harmanladığımız zaman 5.000 mAh pil üzerine kurulacak ve söylendiği kadarıyla 120W kablolu hızlı şarj sunacak. Telefonda aynı zamanda 70W ya da 80W hızlı kablosuz şarj da olacak.

Bu model halen kesin değil ancak kutusunda yüksek ihtimalle Xiaomi imzalı bir 120W şarj cihazı taşıyacak. Yüksek hızlı kablosuz şarj içinse aynı bir ünite alınması gerekecek.

Gücünü Snapdragon 888 Plus işlemciden alacak Mi Mix 4, kaynaklara göre 6,67 inç FHD+ kavisli 120 Hz OLED ekran üzerine kurulacak. Arkasındaki ana kameranın 50 megapiksel Samsung GN1s sensör kullandığı belirtilen Mi Mix 4, en üstte 18 GB LPDDR5 RAM ve 512 GB UFS 3.1 depolama taşıyabilir.

Bu modelin en önemli özelliklerinden birisi ise firma için bir ilke imza atacak ekran altı kamera sistemi olacak. Bu sistem sağlam kaynak Ice Universe’e göre pazarın en iyisi olacak. Söylendiği kadarıyla ekran altındaki kamera, ilk çözümlerden farklı olarak gerçekten görünmeyecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir yapıda olmayacak Xiaomi Mi Mix 4 kaça satılacak?

Eğer kaynaklar haklı çıkarsa Mi Mix 4, firmanın en gelişmiş telefonlarından Mi 11 Ultra’dan daha pahalıya satılacak. Xiaomi Mi 11 Ultra’nın Avrupa merkezli satış fiyatı 1.199 euro seviyesinde yer alıyor. Bu açıdan Mi Mix 4 ile 1.500 euro gibi çok yüksek bir düzeye yaklaşılabileceği görülüyor.

Bu rakam elbette yüksek ancak Mi Mix 4 özelinde en iyi donanımların bir araya geleceği açık olarak görülüyor. Modelin Türkiye’de satışı ise kesin olmasa da ihtimaller dahilinde.

Not: Görsel temsili ancak olasıdır.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra resmi videoda parçalarına ayrıldı