reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi 11X

Xiaomi Mi 12 için ortaya çıkan iddialı ilk teknik detaylar

Aktif olarak yolda olan Xiaomi Mi 12 için bazı kilit ve iddialı detaylar ortaya çıkmış durumda. Telefon gerçekten güçlü geliyor.

2022’nin ilk çeyreğinde resmi olarak lanse edileceği düşünülen Xiaomi Mi 12, kaynaklara göre gücünü 4 nm üretim sürecinden çıkacak Snapdragon 895 işlemciden alacak.

Mi 12’nin yalnız gelmesi de beklenmiyor. Burada bir Mi 12 Ultra’nın adı geçiyor ve bu telefondaki ana kameranın tam 200 megapiksel olacağı iddia ediliyor. Bu 1 inç sensörlü 200 megapiksel kamerada Samsung’un imzası bulunuyor.

Diğer detayları henüz belli olmayan ancak 120 Hz AMOLED ekran ve en az 5.000 mAh pil gibi özelliklere sahip olması kesin olan Xiaomi Mi 12, yüksek ihtimalle Türkiye’de de satılacak modeller arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi 12 öncesinde Xiaomi Mi Mix 4 modeli gelecek

Yılın en çok merak edilen telefonlarından Xiaomi Mi Mix 4, Çin merkezli sağlam bir kaynağa göre resmi olarak ağustos ayında gelecek.

Bu modelin en önemli özelliklerinden birisi ise firma için bir ilke imza atacak ekran altı kamera sistemi olacak. 5.000 mAh pil üzerine kurulacak denilen telefon, söylendiği kadarıyla 120W kablolu hızlı şarj sunacak. Telefonda aynı zamanda 80W hızlı kablosuz şarj da olacak.

Xiaomi Mi Mix 4’ün kutusunda yüzde 99 ihtimalle Xiaomi imzalı bir 120W şarj cihazı taşıyacak. 80W hızlı kablosuz şarj içinse aynı bir ünite alınması gerekecek. Telefon gücünü ise yüzde 99 ihtimalle kısa süre önce tanıtılan Snapdragon 888 Plus işlemciden alacak.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra resmi videoda parçalarına ayrıldı