reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp için diğer platformlar özelinde telefon ihtiyacı bitiyor

Halen milyonların kullandığı WhatsApp bugün önemli bir yeniliğin testine başlamasıyla gündemde yer alıyor. İşte bilinmesi gerekenler;

Advertisement

WhatsApp için uzun zamandır beklenen bir yenilik hayata geçiyor. Firma bugün başlattığı beta testleri ile kişilerin örneğin masaüstünde WhatsApp kullanmak için telefon ihtiyacını ortadan kaldırıyor.

Biliyorsunuz WhatsApp’ın web sürümünü kullanmak için telefona ihtiyaç bulunuyor. İşte bu durumu yeni altyapı ile ortadan kaldıran firma, beta testinde servisi telefon dışı dört cihaza daha getiriyor.

Burada WhatsApp’ın kurulu olduğu telefon kapalı olsa dahi diğer cihazlarda iletişim kurulmaya devam edilebiliyor ve bu da gerçekten harika görünüyor.

Bu süreci toplu güvenliği sağlayarak sunmayı başaran yani uçtan uca şifrelemeyi ortadan kaldırmayan ana şirket Facebook, yeni dönemin herkese ne zaman kullanılacağını ise henüz açıklamıyor.

Belirli kitle üzerinde yapılan halka açık testler sonucunda yaşanan tüm sorunların ana çıkış öncesinde ortadan kaldırılacağı düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp çoklu cihaz desteği çok sevindiriyor

WhatsApp’ı dün de bir test haberi gündeme getirmişti. Geçtiğimiz ay Android tarafında çıkan görüldükten sonra kendisini silen fotoğraf ve video altyapısı, beta kanalları üzerinden iOS tarafına da geldi.

Bu altyapıda gönderdiğiniz bir fotoğraf ya da video karşı taraf tarafından görüldükten “hemen sonraotomatik olarak siliniyor, karşı tarafında telefonunda depolanmıyor. Elbette firma burada şu uyarıyı yapıyor: “Gönderdiğiniz içerikler ekran görüntüsü olarak kayıt altına alınabilir.

Bu duruma rağmen otomatik silinme altyapısı fazlasıyla güzel görünüyor ve kullanıcıları da memnun ediyor. Özelliğin yakında iOS tarafı için tam sürüme de gelmesi bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti