reklamı kapat

POPÜLER

Netflix

Netflix’ten oyun servisi geliyor; işte bilinmesi gereken detaylar

Güvenilir kaynaklardan Bloomberg, Netflix ile dikkat çekici bir iddiada bulundu. Bloomberg’e göre Netflix, Apple gibi bir oyun servisi hazırlığı içinde.

Advertisement

Şirketin eski Electronic Arts ve Facebook yöneticisi Mike Verdu‘yu oyun geliştirme başkan yardımcısı olarak işe alması bu iddiaları kuvvetlendiriyor. Verdu’nun Netflix’in baş işletme görevlisi Greg Peters’a rapor vereceği belirtiliyor. Verdu Facebook’ta çalışırken oyunları ve diğer içerikleri Oculus VR’a getirmek için geliştiricilerle birlikte çalışmıştı.

Şirketin orijinal oyun içerikleri geliştirip geliştirmeyeceği ise henüz bilinmiyor. Netflix’in Microsoft, Amazon ve Google’a benzer bir bulut oyun sistemini kullanıcılarla buluşturması bekleniyor. Sistemin ayrıca Apple Arcade’e benzer bir servis gibi çıkma olasılığı da bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix imzalı oyun servisi ne zaman kullanıma sunulacak?

Servisin şu anda erken bir aşamada olduğunu söyleyen kaynaklar çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini dile getiriyor. Önümüzdeki yıl kullanıma sunulması beklenen servis için Netflix’in ekstra bir ücret talep etmeyeceği belirtiliyor. Eğer gerçekten de servis için ekstra bir talep edilmezse Netflix’in kullanıcı sayısını daha da artırması bekleniyor. Netflix şu anda temel plan için 26,99 TL, standart plan için 40,99 TL, Özel plan için 54,99 TL talep ediyor. Oyun servisinin gelmesi durumunda bu paketin özel plana dahil edilmesi muhtemel görünüyor.

 

İlginizi çekebilir

Edifier NeoBuds Pro dünyada bir ilke imza atıyor