reklamı kapat

POPÜLER

Netflix'ten Assassin’s Creed

Netflix oyun servisi resmen doğrulandı; işte bilinmesi gerekenler

Dünyanın en büyük video platformlarından Netflix, oyun tarafında büyük adımlar atmaya hazırlanıyor ve bu konuda ilk açıklama geldi.

Hatırlarsınız geçtiğimiz hafta gündeme Netflix’in oyun tarafına ilgisini netleştiren önemli bir gelişme gelmiş ve firmanın Mike Verdu‘yu bünyesine kattığı açıklanmıştı. Söylendiği kadarıyla Mike Verdu daha önce Zynga ve EA Mobile gibi şirketlerde çalışmış tecrübeli bir isim.

Burada çıkan söylentiler doğru çıktı ve firma oyun çalışmalarını resmi olarak doğruladı. Buna göre Netflix’in içerisine gerçek anlamda oyunlar geliyor. Firmanın şimdilik direkt olarak ana uygulama içerisinde sunulacak mobil oyunlar planladığı aktarılıyor.

Bu elbette oldukça mantıklı görünüyor ve firmanın oyunlar için ekstra bir ücret istemeyeceği de gelen bilgiler arasında yer alıyor. Yani sadece standart Netflix aboneliği ile sunulan tüm mobil oyunlar oynanabilecek.

Oyun tarafını diğer özel içerikleri gibi değerlendiren ve geleceğine ayrı bir kategori açmak isteyen firma, şimdilik süreçten daha fazla bilgi vermiyor. Yani henüz platformda ne tarz oyunlar olacak, toplam kaç tane oyun olacak ya da oyunlar ne zaman kullanıma sunulacak bilinmiyor. Ancak bu konuda ilk adımın 2022’de atılması olası görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix oyun pazarında bir Sony ortaklığı da kurabilir

Netflix’in oyun tarafı için Sony ve PlayStation özelinde bir ortaklık kurmuş olabileceği de aktarılıyor. Ortaya çıktığı kadarıyla Netflix’in iOS uygulamasında PlayStation ile alakalı bazı simgeler ve görseller yer alıyor.

Oyun servisini “Shark” kod adıyla geliştirdiği düşünülen Netflix’in, kendi servisi için Sony ve PlayStation ile ortaklık kurması kağıt üzerinde çok mantıklı bulunuyor.

Sony’nin de birçok büyük oyununun mobil versiyonlarını hazırladığı biliniyor. Bu oyunlar direkt olarak Netflix’in uygulamasında yer alabilir ve bu çok dikkat çekebilir.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satılan Samsung Galaxy A52’nin içine yakında bakın