reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Rusya

Aşılama etkisi; Netflix ciddi sayıda abone kaybetti

Dünyanın en büyük video platformlarından Netflix, pandemi döneminde inanılmaz büyüdü. Ancak işler tersine dönüyor.

Netflix, pandemi döneminde evine kapanan milyonlar sayesinde kullanıcı kitlesini aşırı bir şekilde artırdı. Firma tarihinin en büyük yükselişi ile karşı karşıya kaldı.

Ancak Reuters’te yer alan habere göre bu durum aşılama çalışmaları ışığında değişiyor. Firmanın ikinci çeyrekte sadece ABD ve Kanada merkezli olarak 430 bin abone kaybettiği açıklanıyor.

Bunun arkasında Covid-19 aşısını yaptıran kişilerin kendisini dışarıya atması yer alıyor. Evde çok sıkılan ve Netflix’teki sağlam içeriklerin hemen hepsini tüketen kişiler, platformu birer birer terk ediyor. Bu düşüşün bir süre daha ciddi şekilde sürmesi bekleniyor.

Ancak Netflix’in alandaki liderliğini tüm güçlü rakiplerine rağmen kaybetmesi beklenmiyor. Çünkü firma Türkiye gibi birçok pazarda çok ciddi yerel içerikler üretiyor. Bu özel yerel içerikler kullanıcıları Netflix içerisinde tutma açısından firmaya büyük fayda sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix bugün oyun konusunda büyük ses getirdi

Hatırlamak adına firma kısa süre önce Mike Verdu‘yu bünyesine kattığı. Mike Verdu daha önce Zynga ve EA Mobile gibi şirketlerde çalışmış tecrübeli bir isimdi.

Bugün ise firma sonunda oyun çalışmalarını resmi olarak doğruladı. Açıklamaya baktığımız zaman Netflix’in içerisine gerçek anlamda oyunlar geliyor. Firmanın şimdilik direkt olarak ana uygulama içerisinde sunulacak mobil oyunlar planladığı aktarılıyor.

Netflix’in bu mobil oyunlar için ekstra bir ücret istemeyeceği gelen bilgiler arasında yer alıyor. Yani sadece standart Netflix aboneliği ile sunulan tüm mobil oyunlar oynanabilecek. Oyun tarafını diğer özel içerikleri gibi değerlendiren ve geleceğine ayrı bir kategori açmak isteyen firma, şimdilik süreçten daha fazla bilgi vermiyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satılan Samsung Galaxy A52’nin içine yakında bakın