reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Android spotify

Netflix’ten gerçekten çok şaşırtan abonelik iptal hamlesi!

Dünyanın en büyük eğlence platformlarından Netflix, kısa süre önce gerçekten çok şaşırtan bir abonelik iptal hamlesi gerçekleştirmeye başladı.

Netflix, uzun süredir kullanılmayan hesapların aboneliklerini otomatik şekilde iptal etmeye başladı. Bu hamle genel olarak çok şaşırtmış durumda. Çünkü firma direkt olarak içeriklerini izlemeyen kişilerin boşuna kendilerine para ödemesini istemiyor. Biliyorsunuz artık abonelik servisleri nedeniyle kişiler bazen bazı aboneliklerini unutuyor. Ya da otomatik hale getirdiği bazı abonelikleri kapatmaya üşenebiliyor. Bu kişilere büyük bir güzellik yapan platform, burada 1 yıllık süre belirlemiş durumda. Yani ilk aşamada sadece bir yıl boyunca hiçbir şey izlememiş hesaplar kapatılıyor. Bunu yapmadan önce de kullanıcılara durum hakkında bir e-posta gönderiliyor. Firma ayrıca otomatik olarak iptal edilen hesapların verilerini tutmayı da sürdüreceklerini aktarıyor. Yani kişiler tekrar giriş yaptıklarında izleme geçmişleri ve beğenileri korunmuş olacak deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix maddi olarak iyi durumda

Popülerliğini koronavirüs döneminde evde kalanlar üstünden inanılmaz oranda artıran Netflix, bu konuda somut veriler de paylaştı. Firma 2020’nin ilk üç ayında tam 15,8 milyon yeni abone kazandı. 7,2 milyonluk yeni abone beklentisini ciddi şekilde geride bırakan platform, ilk çeyrekte 5,76 milyar dolarlık gelir beklentisini de geride bırakmayı başardı. Firma üç ayda toplam 5,77 milyar dolar gelir elde ettiklerini duyurdu. Dünya genelindeki toplam abone sayısını 182 milyona yükselten platform, biliyorsunuz Türkiye’de de ciddi bir kullanıcı kitlesine ulaşmış durumda. Yerli içeriklerini sürekli olarak artıran Netflix, koronavirüs ile mücadele sürecine ve eğlence sektörüne destek olmak adına da ciddi yatırımlar yapıyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın yeni iPad Pro modeli ile tanışın

İLGİLİ HABERLER