reklamı kapat

POPÜLER

whatsapp

WhatsApp’tan Türkiye’yi de kapsayan “koronavirüs” hamlesi

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma servisi WhatsApp, WHO (World Health Organization) ile ortaklaşa yeni bir adım attı.

WhatsApp, koronavirüs döneminde hiç olmadığı kadar daha fazla kullanılan uygulamalar arasında yer alıyor. Firmanın bu dönemde attığı son adım ise WHO (World Health Organization) yani Dünya Sağlık Örgütü ile ortaklaşa kullanıma sunduğu yeni “çıkartma paketi” oluyor. Yeni koronavirüs COVID-19’un yayılmasını önlemek adına büyük önem arz eden “sosyal mesafe” ve fazlası için hazırlanan çıkartma paketi, evde kalma üzerine de odaklanıyor. Kişilerin dikkatini çekmek adına güzel görünen paket, aktarıldığı kadarıyla şu an herkes için kullanıma açılmış durumda. Bu çıkartma paketinin Türkçe desteğine sahip olduğunu da belirtmek gerekiyor. Burada aynı zamanda diğer birçok dile de destek veriliyor. Yani çıkartma yazıları farklı dillerde kullanılabiliyor. Konu hakkında firma şu açıklamayı yapıyor:

“İnsanlar sevdikleriyle özellikle izole, yalnız ve korkmuş olanlar hal hatır sorarken bu çıkartmaları eğlenerek kullanacaklarını umuyoruz. Bu çıkartma paketi, insanlara ellerini yıkamalarını, mesafelerini korumalarını, egzersiz yapmalarını ve daha da önemlisi hayatımızdaki kişisel kahramanları ve sağlık kahramanları kutlamak için yaratıcı yollar sunuyor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp, içinde bulunduğumuz durum ile bağlantılı bir adım daha atmıştı

Uygulamanın şimdiye kadar dört kişiye destek veren toplu görüşme altyapısı, biliyorsunuz bu sınırından kurtuluyor. Uygulamanın son betasından öğrenildiği kadarıyla yeni dönemde aynı anda sekiz farklı kişi toplu video ya da sesli görüşme yapabilecek. Yani limit dört iken sekiz olacak. Burada rakipler kadar aşırı bir artış yapmayan Facebook, yine de kullanıcıları memnun edecek gibi görünüyor. Yeni dönemin yakında herkes için aktif olması bekleniyor.

İlgili Video