reklamı kapat

POPÜLER

Kawasaki elektrikli motosiklet

Kawasaki elektrikli motosiklet modelinden isim dahil yeni detaylar

Neredeyse bir yıllık zaman diliminin ardından nihayet yeni parçaları gönderilen Kawasaki elektrikli motosiklet projesinden isim ve şanzıman detayları geldi.

Harley-Davidson gibi köklü isimlerin de ilk modelleriyle vitesin yükseleceği elektrikli motosiklet pazarının merakla beklenenlerinden birisi de Kawasaki. Geçtiğimiz yıl Milan’dak, EICMA Motosiklet Fuarı’nda modeliyle ilgili ilk paylaşımları gerçekleitiren Japon üretici şimdi de resmi kaynakları üzerinden çalışma görüntülerini yayınladı. Bu paylaşımla birlikte elektrikli motosiklet projesinin seri üretimdeki adının EV Endeavor olacağı da açıklandı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kawasaki elektrikli motosiklet projesi kademeli manuel şanzımanla gelecek

Beygir gücü ve tork gibi rakamsal verilerinden henüz herhangi bir detay gönderilmeyen Endeavor ile ilgili paylaşılan detaylardan birisi de şanzıman oldu. Modelde 4 kademeli manuel bir şanzıman kullanacağını duyuran marka, motorda yeniliğe gitse de diğer elemanlarda geleneksel kullanım alışkanlıklarını tercih etmiş durumda. Buradaki temel belirleme noktasının, kompakt bir elektrik motorundan daha çok güç ve tork yakalamak olduğu da detaylar arasında karşımıza çıkıyor. Bu yıl içerisinde daha detaylı şekilde karşımıza çıkmasını beklediğimiz proje üzerindeki teknolojik beklentiler de oldukça yüksek. Modelle ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olmaya devam edecek.

İlginizi çekebilir

Elektrikli motosiklet Apex ve pist performansı