reklamı kapat

POPÜLER

Vyrus Alyen 988 motosiklet
Vyrus Alyen 988 motosiklet
Vyrus Alyen 988 motosiklet

Her detayı nefes kesen motosiklet: Vyrus Alyen 988

Dünyanın en özel motosikletlerine imza atan firmalarından Vyrus, bu sefer gerçekten her detayı nefes kesen motosiklet modeli Vyrus Alyen 988 ile karşımızda.

Bir motosiklet ne kadar farklı olabilir sorunun cevabı olan Vyrus Alyen 988, gerçekten son dönemde karşımıza çıkan en iddialı modeller arasında yer alıyor. İtalya’da üretilen ve direk olarak 1.285cc Ducati Superquadro v-twin motor üstüne kurulan bu hayalleri süsleyecek model, herkesin hemfikir olacağı üzere inanılmaz “kışkırtıcı” görünüyor. Özellikle yandan çok ama çok iyi duran Vyrus Alyen 988, aynı şekilde önden de “ben buradayım” diyor. Genel olarak bir savaş uçağı izlenimi oluşturan Alyen 988, firmanın diğer birçok motosikleti gibi “hub-steered” ya da “göbekten yönlendirme” sistemini kullanıyor. Kullanılan bu normal motosikletlerden farklı sistemde ön lastik, özel parçalar aracılığıyla direkt olarak orta kısımdan yönetiliyor. Bunun fren ve yönlendirme güçlerini birbirinden ayırdığı, bu sayede de çok geç fren ile keskin virajların rahatlıkla alınabildiği aktarılıyor. Ancak bu sistemin gidon – teker hissiyatını ve gidon dönüş açısını düşürdüğü söyleniyor. Bu sistem aynı zamanda yüksek maliyeti nedeniyle de birçok diğer motosiklet üzerinde karşımıza çıkmıyor. Çok gelişmiş bir Brembo imzalı fren sistemi ile donatılan Vyrus Alyen 988, egzos çıkışıyla dahi “yok artık” dedirtmeyi başarıyor ve birçok üst düzey malzeme (Karbon fiber, magnezyum vb.) kullanılarak üretiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vyrus Alyen 988 motosiklet modeli oldukça pahalı olacak

Vyrus imzalı diğer motosikletler gibi Alyen 988 de çok büyük bir fiyat etiketiyle gelecek deniyor. Ancak fiyat henüz net olarak açıklanmış değil. Fakat bu model için en az tam 90 bin dolarlık bir fiyatın isteneceği aktarılıyor. Bu da gerçekten birçok insan için inanılmaz görünüyor ve ulaşılmaz bir noktada yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da “nefes kesen” başka bir ürün