reklamı kapat

POPÜLER

Ducati Diavel 1260 Lamborghini

Ducati Diavel 1260 Lamborghini; iki farklı tutkuyu tek noktada toplayan eşsiz proje [Video]

İki marka arasındaki ilk ortalık projesi olan Ducati Diavel 1260 Lamborghini, Sian’dan gelen özel parçaları üzerinde barındırıyor.

Piyasaya sunulduğu ilk andan itibaren motosiklet pazarında başlı başına bir segment oluşturan Diavel, bugün dünyanın en başarılı modelleri arasında. Performans dinamikleri ve tasarım karakteri her geçen dönem biraz daha ileriye taşınan bu özel isim, gerçekleştirilen bir ortaklıkla bambaşka bir karakteri üzerinde taşıyor. Birbirinden iki farklı alanda seyreden iki İtalyan üretici bir araya getiren Ducati Diavel 1260 Lamborghini projesi, motosiklet tutkunlarının yanında otomobil meraklılarını da kendisine çekiyor. Elbette bu projenin hayata geçmesi için ihtiyaç duyulan zeminin her iki markanın da Volkswagen grubunda olması sayesinde kolaylaştığı aşikar.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Teknik nitelikleriyle Ducati Diavel 1260 Lamborghini

Ducati ve Lamborghini ortaklığının bu zamana kadarki ilk işbirliği niteliğini taşıyan projenin merkezinde 2019 yılında tanıtılan Siàn FKP 37 var. Jantlardan ve renklerden başlayarak tüm dinamikleriyle Sian’ı akıllara getiren modelde standart Diavel’e oranla çok daha agresif gövde parçaları dikkat çekiyor. Çamurluk ve spoiler, hava girişleri ve radyatör kapağı gibi tüm parçalarda karbon fiber gibi üst seviye malzemeler barındıran Diavel 1260 Lamborghini’nin ön farında da özel dokunuşlar konumlandırılıyor. Modelin merkezi Diavel 1260 S üzerine kurulu. Motor bölümünde diğer üyelerinden bildiğimiz 1,3 litrelik üniteyi barındıran versiyon, 160 beygir güç ve 129 Nm torkluk nefes kesen rakamlarla asfalta inecek. Bu rakamlar Öhlins süspansiyon sistemi ve Brembo frenlerle kontrol altında tutuluyor. Aralık ayından itibaren sipariş süreci başlayacak olan modelin üretimi 630 adetle sınırlandırılacak.