reklamı kapat

POPÜLER

Motosiklet tutkunlarına “cenneti vadeden” ödüllü tasarım: Ducati XDiavel Thiverval

Bağımsız bir geliştirici tarafından hayata geçirilen proje, teknik değerlerle tasarımın ortak noktada buluştuğu bir canavarı karşımıza çıkartıyor.

Grubun yaşadığı emisyon skandalının ardından yakın zamanda satışa çıkacağı gündeme gelen Ducati‘nin geleceği halen belirsizliğini koruyor. 2012 yılında Audi tarafından 860 milyon euro‘ya satın alınan markanın grup içerisindeki elektrikli otomobil modellerine finansman sağlamak amacıyla da satışa çıkartıldığını bildiğimiz süreçte Çin ve Hindistan merkezli üreticilerin ardından Harley-Davidson‘ın da masada yer alacak müşterilerden olduğu haberini almıştık. Ürettiği modellerle kendi potansiyelini fazlasıyla kanıtlayan ve hayran kitlesini oluşturan Ducati’nin ne derece önemli bir motosiklet üreticisi olduğunun en özel kanıtlarından birisi de haberimize konu olan Diavel. Motosiklet dünyasının Lamborghini’si olarak da nitelendirilen bu canavar yaklaşık 160 beygir gücü 130 Nm torku ve 272 km/s‘lik maksimum sürat değeriyle iki tekerlekli bir canavarın gerektirdiği özelliklerin hemen hepsine sahip.


Belçika merkezli bir motosiklet geliştiricisi olan Fred Krugger‘ın karşımıza çıkardığı ödüllü tasarımı XDiavel ise güç değerleriyle canavar lakabını fazlasıyla hak eden bu motosikletin görünüşüyle de ne kadar ileri gidebileceğini gözler önüne seriyor. Tamamen siyah renk ağırlıklı olan yapısıyla bizlere “şeytanın motosikleti”ni anımsatsa da kullanıcısına “cenneti vadeden” XDiavel, devasa jantlarıyla bütünsel güçlülüğünü tamamlıyor. Yapıda gövdeye entegre çift çıkış egzoz sistemine yer veren Krugger’ın iskelet de dahil olmak üzere motosiklet üzerinde yaptığı değişimlerle tamamen yeni bir form ortaya koyduğunu da belirtmek gerekiyor.