reklamı kapat

POPÜLER

Ducati

Ducati CEO’su neden elektrikli motosiklet üretmediklerini açıkladı

Ducati CEO’su kısa süre önce bir açıklama yaptı ve elektrikli motosiklet üretmemelerinin arkasındaki sebebi paylaştı. İşte detaylar;

Otomobil gibi motosiklet dünyasının geleceğinde de elektrikli modeller yer alıyor. Hali hazırda birçok gelişmiş elektrikli motosikletin satışı yapılıyor.

Ancak bu alanda henüz bir Ducati imzalı seçenek yer almıyor. Firma, alananın en önemlilerinden olmasına rağmen geleceğe henüz adım atmıyor.

Ünlü üretici bu konuya ilgi duyuyor. Daha önce “üreteceğiz” tarzında yapılan açıklamalar da bulunuyor. Ancak henüz bir somut model ortaya çıkmış değil.

Ortaya çıkığı kadarıyla bunun arkasında direkt olarak mevcut pil teknolojisi yer alıyor. firmanın CEO’su Claudio Domenicali, mevcut teknolojinin yeterince menzil / performans vermediğini aktarıyor.

Aslında Domenicali bunda haklı. Motosiklet tarafında yüksek menzil ile yüksek performansı (Özellikle maksimum hız) bir arada sunan pek fazla model yer almıyor. Ducati ikisini de olabilecek en iyi şekilde bir arada sunmak istiyor.

Ducati’nin sürece girişini detaylarına burada yer verdiğimiz katı hal pilleri mümkün kılabilir. Ancak bunun için daha zamana ihtiyaç bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ducati gibi Tesla da bir elektrikli motosiklet üretmek istemiyor

Ancak Tesla’nın bir elektrikli motosiklet üretmemesinin arkasında başka bir neden yer alıyor. Elon Musk’ın 17 yaşında ölümle sonuçlanabilecek kadar kötü bir motosiklet kazası atlattığı ve bu yüzden sürece sıcak bakmadığı biliniyor.

Elon Musk yüksek performanslı bir elektrikli motosikleti çok tehlikeli buluyor ve bu yüzden de böyle bir model ürettirmiyor.

Elon Musk, kişilerin aşırı yüksek performanslı bir elektrikli model ile kendisi kaptırıp yüksek hızlara çıkacağını ve çok kötü kazalara karışacağını çok iyi biliyor.

Not: Görsel temsilidir. 

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin Türkiye’de de beklenen amiral gemisi modeli Mi 11 Ultra