reklamı kapat

POPÜLER

Lamborghini Huracan STO

Lamborghini, elektrikli gelecek planlarını açıkladı; işte detaylar

Dünyanın en özel otomobil modellerinden bazılarına imza atan Lamborghini, elektrikli gelecek planlarını açıkladı.

İtalya merkezli süper otomobil üreticisi Lamborghini, 2024 sonunda tüm araçlarını hibrit olarak satışa sunacaklarını duyurdu. Yani önümüzdeki dönemde Aventador, Huracan ve Urus gibi modeller hibrit hale gelecek.

Ancak gelecekte elektrik desteğiyle dahi olsa içten yanmalı motorlara yer yok. Bunun farkında olan firma, 2025 sonrasında ise tamamen elektrikli ilk süper otomobilini tanıtacak. Bu araç ile efsane firma için yeni bir dönem başlayacak.

Lamborghini’nin elektrikli pazara çok geç girecek olması elbette çok doğal. Firmanın hitap ettiği kitle şimdilik bir elektrikli araç almak istemiyor. Bu açıdan da şirket elektrikli geleceğini ileriye itiyor.

Hatırlarsınız Harley-Davidson da ilk elektrikli motosiklet modeliyle kendi kitlesi içerisinde bir başarı ulaşamamıştı. Çünkü gerçek Harley fanları elektrikli bir motosikleti hiç kabul etmedi, sevemedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lamborghini öncesinde Ducati bir elektrikli motosiklet açıklaması yapmıştı

Kısa süre önce aktardığımızda söylediğimiz üzere otomobil gibi motosiklet dünyasının geleceğinde de elektrikli modeller yer alıyor.

Ancak bu alanda henüz bir Ducati imzalı seçenek yer almıyor. Firma, alanın en önemlilerinden olmasına rağmen geleceğe henüz adım atmıyor.

Ortaya çıkığı kadarıyla bunun arkasında direkt olarak mevcut pil teknolojisi yer alıyor. firmanın CEO’su Claudio Domenicali, mevcut teknolojinin yeterince menzil / performans vermediğini aktarıyor.

Domenicali bunda haklı görünüyor. Motosiklet tarafında yüksek menzil ile yüksek performansı (Özellikle maksimum hız) bir arada sunan pek fazla model yer almıyor. Ducati ikisini de olabilecek en iyi şekilde bir arada sunmak istiyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin Türkiye’de de beklenen amiral gemisi modeli Mi 11 Ultra