reklamı kapat

POPÜLER

Twitter Bitcoin Binance

Bitcoin için çok ciddi düşüş görülüyor; işte son durumlar

Popüler kripto para birimi bitcoin için çok ciddi bir düşüş yaşanıyor. Bunun arkasında direkt olarak Elon Musk ve açıklamaları yer alıyor.

Bitcoin, geçtiğimiz haftalarda gördüğü değerlenme ile tam 64 bin doları geride bırakmış ve tarihi bir rekor kırmıştı.

Daha sonra özellikle Tesla ve Elon Musk üzerinden ciddi düşüşler başladı. An itibarıyla bitcoin’in değeri 45 bin dolar seviyesinde geziyor. Son 24 saat içerisinde yaşanan düşüş yüzde 8’i bulmuş durumda.

Bitcoin’in düşmesine ilk olarak Tesla’nın bitcoin’le otomobil satışını bitirmesi neden olmuştu. Onun detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Daha sonra ise Elon Musk, Twitter’dan yapılan “Bitcoin yatırımcıları önümüzdeki çeyrekte Tesla’nın elinde tuttuğu Bitcoin’leri sattığını fark ettikleri zaman kendilerini tokatlayacaklar. Elon Musk’a yönelik nefret göz önüne alındığında, onu suçlamazdım” paylaşımına “kesinlikle” diye yanıt vermişti.

Bunun üstüne Elon Musk bir açıklama daha yaptı ve Tesla’nın hiç bitcoin satmadığını aktardı. İşte bu karışık / kafa karıştıran açıklamalar pazarı olumsuz etkiledi ve düşüş başladı. Popüler kripto para son 24 saat içerisinde 42 bin doları dahi gördü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bitcoin gibi kripto paralar için pazar çok hareketli

Bu açıdan bu alanda gerçekten çok dikkatli olunması gerekiyor. Bunu Elon Musk da belirtiyor. Alanda gelecek gördüğünü ancak yatırım yapanların çok ama çok dikkatli olması gerektiğini aktarıyor.

İlginizi Çekebilir

Geleceğin robotlarını dans ederken izleyin