reklamı kapat

POPÜLER

Bitcoin Twitter kripto para

Bitcoin dahil tüm kripto paralar büyük düşüş görüyor; işte detaylar

Popüler kripto para birimi bitcoin için çok ciddi bir düşüş yaşanıyor. Son dönemdeki düşüş tüm kripto pazarını sarmış durumda.

Bitcoin, geçtiğimiz haftalarda gördüğü değerlenme ile tam 64 bin doları geride bırakmış ve tarihi bir rekor kırmıştı.

Daha sonra özellikle Tesla ve Elon Musk üzerinden ciddi düşüşler başladı. An itibarıyla bitcoin’in değeri 34 bin dolar altında düşmüş durumda. Son 24 saat içerisinde yüzde 13’lük bir düşük gözleniyor.

Bitcoin’in ciddi olarak değer kaybetmesine ilk olarak Tesla’nın bitcoin’le otomobil satışını bitirmesi neden olmuştu. Onun detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Daha sonra ise Elon Musk, Twitter’dan yapılan “Bitcoin yatırımcıları önümüzdeki çeyrekte Tesla’nın elinde tuttuğu Bitcoin’leri sattığını fark ettikleri zaman kendilerini tokatlayacaklar. Elon Musk’a yönelik nefret göz önüne alındığında, onu suçlamazdım” paylaşımına “kesinlikle” diye yanıt vermişti.

Bunun üstüne Elon Musk bir açıklama daha yapmış ve Tesla’nın hiç bitcoin satmadığını aktarmıştı.

İşte bu kafa karıştıran açıklamalar tüm pazarı olumsuz etkilemeyi sürdürüyor. Şu an ethereum dahil tüm pazarda düşüş yaşanıyor. Hatta son 24 saatteki ethereum değer kaybı yüzde 15’i geçmiş durumda.

Sadece bazı alt coin’lerde yükseliş görünüyor. Ancak onların da aşırı büyük bir etkisi bulunmuyor.

Bu düşüşün arkasında Çin’in, finansal kurumların ve ödeme şirketlerinin kripto para birimi işlemleriyle ilgili hizmetler sunmasını yasaklaması ve yatırımcıları da spekülatif kripto ticaretine karşı uyarması da yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bitcoin gibi kripto paralar için pazar çok hareketli

Hep söylediğimiz bu açıdan bu alanda gerçekten çok dikkatli olunması gerekiyor. Bunu Elon Musk kendisi de açık olarak belirtiyor. Alanda gelecek gördüğünü ancak yatırım yapanların çok ama çok dikkatli olması gerektiğini aktarıyor.

İlginizi Çekebilir

Geleceğin robotlarını dans ederken izleyin