reklamı kapat

POPÜLER

Bitcoin Twitter kripto para

Kripto para dünyasında bitcoin dahil büyükler toparlanmaya başladı

Popüler kripto para birimi bitcoin için dün çok büyük bir düşüş yaşanmış, bu düşüş tüm pazarı etkilemişti. Bugün “yeşiller” geri döndü.

Bitcoin, geçtiğimiz haftalarda gördüğü değerlenme ile tam 64 bin doları geride bırakmış ve tarihi bir rekor kırmıştı.

Daha sonra özellikle Tesla ve Elon Musk üzerinden ciddi düşüşler başladı. Dün bitcoin’in değeri 30 bin dolara kadar düştü.

Bu düşüşün arkasında Çin’in, finansal kurumların ve ödeme şirketlerinin kripto para birimi işlemleriyle ilgili hizmetler sunmasını yasaklaması ve yatırımcıları da spekülatif kripto ticaretine karşı uyarması yer alıyordu.

Ayrıca düşüşe Tesla’nın bitcoin’le otomobil satışını bitirmesi de neden olmuştu. Ayrıca Elon Musk, Twitter’dan yapılan “Bitcoin yatırımcıları önümüzdeki çeyrekte Tesla’nın elinde tuttuğu Bitcoin’leri sattığını fark ettikleri zaman kendilerini tokatlayacaklar. Elon Musk’a yönelik nefret göz önüne alındığında, onu suçlamazdım” paylaşımına “kesinlikle” diye yanıt vermişti.

Bunun üstüne Elon Musk bir açıklama daha yapmış ve Tesla’nın hiç bitcoin satmadığını aktarmıştı.

İşte tüm bunlar pazarı olumsuz etkiledi. Halen birçok kripto para birimi düşüyor. Ancak başlıkta da belirttiğimiz gibi kripto para dünyasında bitcoin dahil büyükler toplanmaya başladı.

Örneğin bitcoin haberi girdiğimiz an itibarıyla 41 bin doları geride bıraktı. Pazarın lideri son 24 saat içerisinde yüzde 12 değer kazandı.

Aynı şekilde ethereum da yüzde 14’lük değer kazancı ile 2.800 dolara kadar yükseldi. Ethereum dün 1.900 dolara kadar gerilemişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bitcoin gibi kripto paralar konusunda çok dikkatli olu

Hep söylediğimiz bu açıdan bu alanda gerçekten çok dikkatli olunması gerekiyor. Tüm yatırım tek bir alana / kanala yapılmaması gerekiyor.

Bunu süreçte sık sık gündeme gelen Elon Musk’ın kendisi de açık olarak belirtiyor. Alanda gelecek gördüğünü ancak yatırım yapanların çok ama çok dikkatli olması gerektiğini aktarıyor.

İlginizi Çekebilir

Geleceğin robotlarını dans ederken izleyin