reklamı kapat

POPÜLER

2021 Tesla Model 3 bitcoin

Elon Musk açıkladı; Bitcoin ile Tesla otomobil satın alma dönemi

Elon Musk’ın elektrikli otomobil firması Tesla, daha öncesi müjdesi verilen bir dönemi hayata geçirdi. Bitcoin ile satış başladı.

Geçtiğimiz aylarda hatırlarsınız Elon Musk’ın CEO’su olduğu elektrikli otomobil firması Tesla, 1,5 milyar dolar değerinde bitcoin satın almıştı. Firma bu dev hamlenin üzerine yakında kişilerin bitcoin ile otomobil almasına izin vereceklerini aktarmıştı.

İşte bu konu için Elon Musk bugün resmi duyuruyu yaptı. Artık ABD’deki kişiler ellerindeki bitcoin’leri kullanarak bir Tesla otomobil sahibi olabilecek. Musk elde ettikleri bitcoin’in bitcoin olarak kalacağını da belirtiyor ve sürecin yıl sonunda diğer ülkelere de açılacağını aktarıyor.

Bitcoin’in değeri şu an 55 bin dolar (1 bitcoin ile şu an Model 3 alınabiliyor) bandında geziyor. Ancak  Tesla’nın hamlesi sonrasında değerin gün içinde ciddi şekilde artması bekleniyor. Elon Musk para birimi için geçtiğimiz günlerde şunları söylemişti:

Bir bitcoin destekçisiyim. Partiye geç kaldım ama bir destekçiyim. Ve sanırım Bitcoin, geleneksel finans uzmanları tarafından geniş kabul görmenin eşiğinde..”

Elon Musk ayrıca diğer alt coin’ler hakkında pek bilgisi olmadığını ve “Bitcoin’in iyi ve değerli olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullanmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bitcoin hamlesi çok ses getiren Tesla, 2020’de neler yaptı?

Tesla, 2020 dördüncü çeyrekte toplam 180.570 araç teslim etti. Bu rakam ile beraber firmanın 2020 toplamı ise 499.550 seviyesinde kaldı. Konulan 500 bin teslimat hedefini çok az da olsa kaçıran ancak yine de büyük bir başarıya imza atan firma, artık üretim konusunda eskiye nazaran çok daha iyi durumda yer alıyor. 2020 toplamındaki üretimin ise 509.737 seviyesinde olduğu aktarılıyor. Tesla artık ABD yanında Çin’de de üretim yapıyor.

İlginizi Çekebilir

Geleceğin robotlarını dans ederken izleyin