reklamı kapat

POPÜLER

jack dorsey twitter

Twitter CEO’sundan bitcoin için iddialı bir açıklama daha

Twitter CEO’su Jack Dorsey, çok büyük önem verdiği bitcoin odağında Twitter’dan açıklamalar yapmayı sürdürüyor.

Twitter CEO’su Jack Dorsey, bitcoin ve benzeri kripto paraların en büyük destekçisi konumunda yer alıyor. Yıllardır bu sürece verdiği desteği göstermek adına yüzlerce açıklama yapan ve konferansa katılan Dorsey, bu sefer bir adım daha ileri gitti.

Dorsey Twitter’dan yaptığı açıklamada, “bitcoin’in bölünmüş ülkeleri ve eninde sonunda tüm dünyayı birleştireceğinibelirtti. Dorsey bunun tam olarak nasıl olacağını söylemiyor ancak kripto paraların gelecekte bu kadar güçlü bir etki yaratacağına inanıyor.

Bitcoin’in bu “birleştirme” etkisini tüm para birimlerinin yerini alma düşüncesi üzerine kuruyor gibi görünen Twitter CEO’su, daha önce yaptığı bir açıklamada ise bitcoin’in dünya barışı sağlamasını umut ettiğini söylemişti.

Bitcoin gibi kripto para birimleri hayatımıza girdiklerinden bu yana yukarıdakilerin hiçbirini gerçekleştiremedi.

Bu arada hatırlarsınız Jack Dorsey tarafından 2006 yılında atılan ilk tweet, Cryptoland’in ve Bridge Oracle’ın CEO’su Türk asıllı Sina Estavi tarafından tam 2.9 milyon dolara satın alınmıştı. Jack Dorsey elde ettiği bu parayı bitcoin olarak koronavirüs ile çalışan bir organizasyona bağışlamıştı.

Hepsine ek olarak Jack Dorsey’in Twitter yanında dijital ödeme odaklı Square CEO’su olduğunu da ek bilgi olarak belirtelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bitcoin konusunda Twitter CEO’su gibi Elon Musk da sık sık konuşuyor

Geçtiğimiz ay Tesla’nın, SpaceX’in ve Elon Musk’ın elindeki tüm Bitcoin’i sattığı iddia edilmişti. Daha sonra bir açıklama yapan Elon Musk bunu net olarak yalanlamıştı.

Bunu katıldığı bir konferans kapsamında açıklayan Musk, Tesla’nın SpaceX’in ya da kendisinin Bitcoin satmadığını net olarak belirtiyor. Buna ek olarak Musk, şu an elinde Ethereum ve Dogecoin bulunduğunu da açıklıyor. Musk elbette burada bir net rakam vermiyor.

İlginizi Çekebilir

Geleceğin robotlarını dans ederken izleyin