reklamı kapat

POPÜLER

Bitcoin kripto paralar

Bitcoin, ilk defa bir ülkenin (El Salvador) yasal para birimi oldu

Dünyanın en büyük işlem hacmine sahip kripto para birimi bitcoin, bugün gerçekten önemli bir gelişme ile gündeme geldi.

Kripto para dünyasının lideri bitcoin, şu an 52 bin dolar bandında geziyor ve BirGün’de yer alan habere göre artık Orta Amerika ülkesi El Salvador’un yasal para birimi konumunda yer alıyor. Kripto para birimi ilk defa bir ülkenin yasal para birimi olarak kullanıma alınmış durumda.

Habere göre ülke yönetimi kripto para birimini tanıtmak için ulusal dijital cüzdana kaydolacak her bir vatandaşa 30 dolarlık ücretsiz bitcoin verileceğini de duyurdu. Yeni yasaya göre bitcoin’i kabul etmeyen işletmelere ceza verecek ülke, 3 bitcoin yatırım yapan yabancılara ise oturma izni verileceğini duyurdu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bitcoin konusunda en son Twitter CEO’su ilginç açıklamalar yapmıştı

Twitter CEO’su Jack Dorsey, bitcoin ve benzeri kripto paraların en büyük destekçisi konumunda yer alıyor. Yıllardır bu sürece verdiği desteği göstermek adına yüzlerce açıklama yapan ve konferansa katılan Dorsey, bu sefer bir adım daha ileri gitti.

Dorsey Twitter’dan yaptığı açıklamada, “bitcoin’in bölünmüş ülkeleri ve eninde sonunda tüm dünyayı birleştireceğinibelirtti. Dorsey bunun tam olarak nasıl olacağını söylemiyor ancak kripto paraların gelecekte bu kadar güçlü bir etki yaratacağına inanıyor.

Bitcoin’in bu “birleştirme” etkisini tüm para birimlerinin yerini alma düşüncesi üzerine kuruyor gibi görünen Twitter CEO’su, daha önce yaptığı bir açıklamada ise bitcoin’in dünya barışı sağlamasını umut ettiğini söylemişti.

İlginizi Çekebilir

Geleceğin robotlarını dans ederken izleyin