reklamı kapat

POPÜLER

Bitcoin kripto paralar

İbre oldukça yeşil; bitcoin 60 bin dolar seviyesine ulaştı

Dünyanın en büyük işlem hacmine sahip kripto para birimi bitcoin, son günlerde aldığı değerlenme ile sahiplerini sevindiriyor.

Kripto para dünyasının lideri bitcoin, en son haberini yaptığımızda 52 bin dolar bandında geziyordu ve değeri daha da artacak yorumları yapılıyordu. Ancak bu beklentiler tutmadı ve para birimi ciddi değer kaybetti.

Fakat kripto para dünyasında iyi ya da kötü hiçbir zaman sabit kalmıyor. İbre son günlerde yeniden tersine döndü ve son 7 günde yüzde 10’den fazla değer kazanan bitcoin, biraz önce 60 bin dolara kadar ulaştı.

Bitcoin ile beraber ethereum için de yükseliş sürüyor. O da şu an 3.833 dolar seviyesinde geziyor. Ethereum, son 7 günde yüzde 6’dan fazla değer kazanmış durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bitcoin, El Salvador’un yasal para birimi oldu

Evet gerçek anlamda popüler para birimi artık Orta Amerika ülkesi El Salvador’un yasal para birimi konumunda yer alıyor. Kripto para birimi ilk defa bir ülkenin yasal para birimi olarak kullanıma alınmış durumda.

Habere göre ülke yönetimi kripto para birimini tanıtmak için ulusal dijital cüzdana kaydolacak her bir vatandaşa 30 dolarlık ücretsiz bitcoin verileceğini de duyurdu.

Yeni yasaya göre bitcoin’i kabul etmeyen işletmelere ceza verecek ülke, 3 bitcoin yatırım yapan yabancılara ise oturma izni verileceğini aktardı.

İlginizi Çekebilir

Geleceğin robotlarını dans ederken izleyin