reklamı kapat

POPÜLER

Bitcoin kripto paralar

El Salvador uğur getirmedi; bitcoin için büyük düşüş görüldü

Dünyanın en büyük işlem hacmine sahip kripto para birimi bitcoin, bugün gerçekten önemli bir gelişme ile gündeme gelmişti. Ancak bu uğur getirmedi.

Kripto para dünyasının lideri bitcoin, bugün en son baktığımız 52 bin dolar bandında geziyordu ve değeri daha da artacak yorumları yapılıyordu.

Çünkü bitcoin artık Orta Amerika ülkesi El Salvador’un yasal para birimi konumunda yer alıyor. Kripto para birimi ilk defa bir ülkenin yasal para birimi olarak kullanıma alınmış durumda.

Habere göre ülke yönetimi kripto para birimini tanıtmak için ulusal dijital cüzdana kaydolacak her bir vatandaşa 30 dolarlık ücretsiz bitcoin verileceğini de duyurdu.

Yeni yasaya göre bitcoin’i kabul etmeyen işletmelere ceza verecek ülke, 3 bitcoin yatırım yapan yabancılara ise oturma izni verileceğini aktardı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bitcoin için ciddi düşüş sürpriz oldu

Ancak bu önemli gelişmeler fayda sağlamadı. Popüler kripto para birimi çok kısa sürede 52 bin dolardan 46 bin dolara kadar düştü. Bunun arkasındaki neden tam olarak bilinmiyor ancak düşünün sürmesi bekleniyor. Şu an 24 saatlik kayıp yüzde 9 civarında.

Bu arada ethereum da düşüş görenler arasında. Dünyanın en büyük ikinci kripto parası ethereum, şu an 3.412 dolarlık bir değer üzerinden işlem görüyor. Para birimi için son 24 saatlik kayıp yüzde 14’e yaklaşmış durumda.

İlginizi Çekebilir

Geleceğin robotlarını dans ederken izleyin