reklamı kapat

POPÜLER

jack dorsey twitter

Twitter CEO’sundan Bitcoin ile ilgili önemli açıklama

Bitcoin ile ilgili haberlere bir yenisi daha eklendi. Şubat ayında büyük düşük yaşayan ve ardından toparlayan kripto parayla ilgili Twitter CEO’sundan önemli açıklama geldi.

Twitter CEO’su Jack Dorsey’in paylaştığı mesaja göre Bitcoin, 10 yıl içinde dünyanın tek para birimi olacak. İnternette tek para biriminin bitcoin olacağını belirten Dorsey, kripto paranın son günlerde yaşadığı düşüşünün üstesinden geleceğini ifade etti. Dorsey, para biriminin kabul edilmesinin 10 yıldan fazla sürme ihtimali olsa da kripto paranın daha hızlı kabul edilmesinin de mümkün olduğunu dile getirdi. The Wall Street Journal gazetesinden Tom Lee kısa bir süre önce kripto para biriminin önümüzdeki günlerde yükselişe geçeceğini belirtmişti. Kripto paranın bu yılın sonunda 25 bin dolara ulaşacağını öngören Lee, bu yıl birçok şirketin Bitcoin desteği sunacağını da ifade etti. Bu şirketler arasında Facebook, Amazon ve Starbucks yer aldığını söyleyelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Starbucks’tan Bitcoin ile ilgili önemli hamle

Starbucks Yönetim Kurulu Başkanı Howard Schultz, geçtiğimiz günlerde şirketin ana Starbucks uygulaması için blok zincir teknolojisi kullanacağını belirtmişti. Lee’nin kripto para ile ilgili iddiasının gerçeğe dönüşüp dönüşmediğini ilerleyen aylarda hep birlikte göreceğiz.