reklamı kapat

POPÜLER

bitcoin

Türkiye’de bir ilk yaşandı; Bitcoin yangını!

Bitcoin ile ilgili haberlerin ardı arkası kesilmiyor. Kripto para birimiyle ilgili bu kez Türkiye’den bir haber geldi. Paylaşılan bilgilere göre Kocaeli’nin İzmit ilçesinde demir iskele imalathanesinde bitcoin üretimi yapılan yerde yangın çıktı.

Cihazların aşırı ısınması sonucu ortaya çıkan yangında 3 iş yerinin zarar gördüğü ifade ediliyor. Yangını itfaiye ekiplerinin güçlükle söndürdüğü söyleniyor. İhbar üzerine olay yerine 112 Acil Yardım ekipleri sevk edildi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri, alevlere müdahale etti. Bitişik dükkanların olduğu alanda çıkan yangın, iki iş yerine de zarar verdi. Uzun süren çalışmanın ardından alevleri kontrol altına alan itfaiye ekipleri, iş yerlerinde soğutma ve duman tahliyesi yaptı. Ölen ya da yaralananın olmadığı yangında bitcoin cihazlarının olduğu demir iskele imalathanesi tamamen yanarken, bitişiğindeki iki iş yerinin ise hasar gördüğü belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bitcoin hakkında Twitter CEO’sundan açıklama

Kripto para ile ilgili Twitter CEO’sunu açıklama gelmişti. Şubat ayında büyük düşük yaşayan ve ardından toparlayan kripto parayla ilgili Twitter CEO’su, Jack Dorsey, 10 yıl içinde Bitcoin’in dünyanın tek para birimi olacağını söylemişti. İnternette tek para biriminin bitcoin olacağını belirten Dorsey, kripto paranın son günlerde yaşadığı düşüşünün üstesinden geleceğini ifade etmişti. Dorsey, para biriminin kabul edilmesinin 10 yıldan fazla sürme ihtimali olsa da kripto paranın daha hızlı kabul edilmesinin de mümkün olduğunu dile getirmişti.