reklamı kapat

POPÜLER

yangın araç yandı
yangın araç yandı

3.500 otomobilin adeta “eridiği” büyük yangın ve detayları!

Zaman zaman gündeme yanan otomobillerin haberleri geliyor. Bu sefer ise tam 3.500 araçlık dev bir yangın haberi gündemde bulunuyor.

Yukarıda da dediğimiz gibi yanan otomobil haberlerine hiç da uzak değiliz. Ancak genelde bir veya iki otomobilin yandığı haberler karşımıza çıkıyor. Bu sefer ise gerçekten daha önce pek de görmediğimiz devasa bir yangın karşımızda. Gelen bilgilere göre kısa süre önce Fort Meyers’te yer alan Southwest Florida Uluslararası Havaalanı‘nda tam 3.500 aracın kullanılmaz hale geldiği devasa bir bir yangın meydana geldi. Tamamen aşırı lüks olmayan kiralık araçlardan oluşan bu filoyu “eriten” yangının tam olarak nasıl başladığı konusunda şimdilik net bir bilgi bulunmuyor. Düz arazide yer alan yangının öncelikle 20 araca yayıldığı, itfaiye ekipleri gelen kadar 100 aracın yanmaya başladığı, söndürme sağlanana kadar ise tam 3.500 rakamına ulaşıldığı aktarılıyor. Bu da gerçekten inanılmaz görünüyor. Araçlar birbirlerine çok yakın park edildiği için söndürmenin çok zor hale geldiği bu olay, yukarıda görebileceğiniz gibi gerçekten bir yanardağ patlaması gibi inanılmaz görüntüler ortaya çıkarmış.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu büyük yangın 18 saatlik bir çalışma sonunda kontrol altına alınmış

Yangından bazı araçların kurtarıldığı ancak genel olarak zararın inanılmaz büyük olduğu açıklanıyor. Bu yangının tahmin edebileceğiniz gibi doğal olarak çıkmış olmadığı düşünülüyor ve bu yüzden de geniş çaplı bir soruşturma başlatıldığı aktarılıyor.

İlginizi Çekebilir

Yeni Hyundai Elantra ile tanışın