reklamı kapat

POPÜLER

otomobil dolu kargo gemisi The Felicity Ace

Yanan otomobil dolu kargo gemisi hakkında son durum açıklandı

Otomobil dünyasında geçtiğimiz hafta beklenmedik bir gelişme meydana gelmiş ve otomobil dolu kargo gemisi yanmaya başlamıştı.

Almanya’dan ABD’ye doğru yola çıkan The Felicity Ace isimli büyük kargo gemisi, geçtiğimiz hafta okyanus üzerinde çıkan yangın sonrasında kendi başına kaldı. Yangın sonrasında gemi içerisindeki 22 personelin helikopterler ile kurtarıldı, geminin kendisi ise şu an halen okyanus üzerinde bekliyor. Peki son durum ne? Otomobil dolu kargo gemisi içerisinde çıkan yangın bugün gelen son açıklamaya göre ciddi şekilde kontrol altına alındı. Çünkü içeride artık yanacak pek fazla bir şey kalmadı. Gemiden çekilen yukarıda görebileceğiniz son fotoğraflar ise dışarıdaki kötü durumu gözler önüne serdi.

Geminin içerisinde daha önce yapılan açıklamaya göre yaklaşık olarak 1.100 kadar Porsche otomobil modeli yer alıyor. Onlara ek olarak göre gemide Bentley tarafından üretilen 189 kadar lüks araç da bulunuyor. The Felicity Ace içerisinde Volkswagen Grubuna ait toplam araç sayısının ise 3.965 adet olduğu biliniyor.

Gemi içerisinde Audi ve Lamborghini marka araçların da yer alırken, ilk aşamada toplam zararın 150 milyon doları geçtiği iddia ediliyordu. Son hesaplamalara göreyse gemideki toplam zarar tam 280 milyon doları geçmiş olabilir.

Uzmanlara göre oluşan bu büyük yangının arkasında taşınan elektrikli araçlar bulunuyor. Ana yangının spesifik olarak Audi E-tron merkezli olduğu aktarılıyor ancak elbette bu konuda henüz yüzde 100 kesin bilgiler verilemiyor. Elektrikli otomobillerin pilleri kontrolcü çok zor yangınlara neden olabiliyor.

Otomobil dolu kargo gemisi dışında bu da ilginizi çekebilir: Etkileyici Porsche Müzesi içinde drone ile bir tur atın: