reklamı kapat

POPÜLER

Felicity Ace Volkswagen

Binlerce Volkswagen, Porsche, Lamborghini ve Audi modellerini taşıyan gemi yangın sonrası battı

Volkswagen Grubu’nun araçlarını taşıyan Felicity Ace, yangından sonraki süreçteki tüm müdahalelere rağmen denizin soğuk sularına gömüldü.

Advertisement

Geride bıraktığımız şubat ayının otomobil dünyasındaki beklenmedik olaylarından birisinin başrolünde bir gemi vardı. İçerisinde Volkswagen Grubu’nun çatısı altındaki Audi, Porsche ve Lamborghini gibi markaların araçlarını barındıran Felicity Ace isimli kargo gemisi, Atlantik’teki sürpriz yangın olayı sonrası tüm dünyanın gündemine geldi. Mürettebatın olay sonrasında başarılı bir şekilde tahliye edilmesi sonrası, gözler gemiyi kontrol alma çalışmalarına çevrildi. Bir haftayı aşan süredir devam eden çalışmalar sonrası kaynaklardan gelen son bilgiler ise Volkswagen cephesinde adeta soğuk duş etkisi yarattı. Tüm çabalara rağmen, geminin daha fazla dayanamayarak içerisindeki araçlarla birlikte battığı açıklandı.

Felicity Ace kazası Volkswagen Grubu’na ciddi bir fatura çıkartacak

Volkswagen, Porsche, Lamborghini, Bentley ve Audi markalı yaklaşık dört bin araçla birlikte soğuk sulara gömülen Felicity Ace ile ilgili gelişmeler kısa süre önce basına yansıdı. Portekiz’e bağlı Azor Adaları’nın açıklarında yerel saatle sabah 9’da geminin, 45 derece yan yattıktan sonra battığı görülüyor. Bölgedeki koşulların da gemiyi kontrol sürecini zora soktuğunu paylaşan yetkililer, şimdilik herhangi bir petrol veya yakıt sızıntısı olmadığı bilgisini de paylaştı. Panama bandıralı geminin batmasıyla birlikte, 400 milyon doların üzerinde bir zararın oluşabileceği de masada görünen detaylar arasında. Geminin içerisinde Porsche Taycan ve Volkswagen ID.4 gibi elektrikli otomobiller yer alırken, bazı kaynaklarda gemideki yangının bu araçların bataryalarından kaynakladığı iddiası da dikkat çekiyor.