reklamı kapat

POPÜLER

casey neistat

7.000 dolarlık Canon EOS-1D X Mark II ve 35 dolarlık akıllı telefon zoom lensi karşılaştırması [Video]

YouTube’da çektiği videolarla üne kavuşan Casey Neistat, yeni yayınladığı videoda akıllı telefonlardaki kameranın gücünü gözler önüne serdi. Google Pixel 2 ile Canon EOS-1D X Mark II’de zoom karşılaştırması yapan Neistat, ilginç bir çalışmaya imza attı.

Google Pixel 2’ye 35 dolar değerinde lens adaptörü takan Neistat, uygun fiyatlı lens adaptörüyle de telefonlarda neler yapılabileceğini ortaya çıkardı. Kalite açısından pek tabii EOS-1D X Mark II, telefonla çekilen kareden daha iyi sonuca imza atsa da telefonla bile uzaktaki nesnelerin yakalanması gelecek adına önemli bir gelişme. Pixel 2’de kullanılan adaptörün fiyatı 35 dolar iken, EOS-1D X Mark II’nin fiyatı ise yaklaşık 7.000 dolar seviyesinde.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Canon EOS-1D X Mark II ne gibi özelliklere destek veriyor

Canon’un profesyonellere yönelik fotoğraf makinesi EOS-1D X Mark II, sahip olduğu özelliklerle farkını ortaya koyuyor. Profesyonel kullanıcıların beklentilerini karşılayacak yeteneklerle gelen makine, 20,2 megapiksel tam kare CMOS sensörü bünyesinde barındırıyor. ISO hassasiyeti maksimumda 409.600’e kadar çıkabilen makinede çift DIGIC 6 görüntü işlemcisi bulunuyor. Karşılaştırma videosunu haberin devamından izleyebilirsiniz.

Video