reklamı kapat

POPÜLER

Canon EOS-1D X Mark III

Canon EOS-1D X Mark III tanıtıldı; işte fiyat ve özellikler

Daha önce geliştirme duyurusu yapılan Canon EOS-1D X Mark III, sonunda resmi olarak lanse edildi. Model CES’in yoğun gündemine dahil edildi.

Uzun zamandır profesyoneller tarafından merakla beklenen Canon EOS-1D X Mark III üstündeki perde kalktı. Firmanın bu serideki oturmuş standart gövde tasarımını kullanan DSLR fotoğraf makinesi, 20,1 megapiksel FF (Tam Kare) CMOS sensör üstüne kuruluyor. Digic X işlemci ile desteklenen bu sensör, çözünürlük konusunda rekor kırmıyor ancak hız açısından sınırları zorluyor. Açıklandığı kadarıyla DSLR pazarının en üstündeki model saniyede 16 seri çekim gerçekleştirebiliyor. Bu rakam canlı ön izleme ile saniyede 20 kareye çıkıyor. 191 noktalı çok gelişmiş otomatik netleme sistemi üstüne kurulan ve bu açıdan kilitlendiği objeyi takip etmeyi kesinlikle bırakmayan EOS-1D X Mark III, otomatik netleme için ayrı bir Digic 8 işlemci barındırıyor. ISO 100-102.400 aralığını aktif olarak kullanabilen ve bağlı olarak düşük ışık performansı oldukça yüksek olan üst düzey DSLR modeli, çift CFexress kart yuvası kullanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Canon EOS-1D X Mark III, en iyisini isteyenlere hitap ediyor

Fotoğraf kadarında olduğu kadar modelin video performansı da çok yüksek bir seviyede yer alıyor. DSLR tarafında çıtayı oldukça yükselterek kendi içinde 12-bit 5.5K RAW video kaydı yapabilen model, sensörün tamamını kullanarak 10-bit 4:2:2 4K 60 fps video kaydı da gerçekleştirebiliyor. Video tarafında Dual Pixel CMOS AF ile çok iyi sürekli otomatik netleme sunabilen model, arkasında 3,2 inç sabit tasarlanan dokunmatik bir LCD ekran barındırıyor. Giriş çıkış portları oldukça yüksek olan ve gigabit ethernet portu da taşıyan EOS-1D X Mark III, tam 2.850 fotoğraflık bir pil ömrü sunuyor. Modelin fiyatı ise tahmin edebileceğiniz üzere ucuz değil. Bu gövdeye sahip olmak için tam 6.499 doların gözden çıkarılması gerekiyor. Satış ise şubat ortasında başlıyor.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en hızlı oyun monitörü