reklamı kapat

POPÜLER

Sony-elektrikli-otomobil
Sony
Sony
Sony
Sony
Sony

CES Fuarı’nda büyük sürpriz: Sony’den elektrikli konsept otomobil Vision-S [Video]

Yerli otomobilin tanıtılmasının ardından CES Fuarı’nda da bir çok sürpriz karşımıza çıkmaya başladı. Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Sony, CES Fuarı’nda bir sürpriz gerçekleştirdi ve elektrikli konsept otomobilini görücüye çıkardı.

CES Fuarı’nın en büyük sürpriz duyurularından biri olan otomobil Vision-S olarak adlandırılıyor. Elektrikli konsept sedan olarak karşımıza çıkan Vision-S’in içinde ve dışında 33 farklı sensör yer alıyor. Sony basın toplantısında CMOS sensörlerin Lexus ve Toyota gibi bazı modellerde de kullanıldığını belirtti. Sensörler, nesneleri bulmak ve otomobili yolda yönlendirmeye yardımcı olmak için bilgileri işleyen bir bilgisayara iletiyor. Çoklu geniş ekranların ve 360 ses desteğinin olduğu otomobilde bazı parçaların BlackBerry ve Bosch gibi sektör oyuncularından geldiği belirtiliyor. Otomotiv tedarikçisi Magna tarafından tasarlanan yeni bir EV platformunun kullanıldığı otomobilin iç mekanında Byton’dan izler taşıdığını söylemek mümkün.  İç mekanda şirket, yolcuları izlemek için bir tür lidar olan uçuş zaman sensörü kullanıyor. Sony bu sistemin yolcuları tanımak ve özelleştirilmiş bilgi-eğlence ayarları sağlamak için kullanılabileceğini not ediyor. Sony CEO’su Kenichiro Yoshida, “Bu prototip hareketliliğin geleceğine katkılarımızı somutlaştırıyor” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony elektrikli konsept otomobil satışa sunulacak mı?

Bu konsept otomobil  ilgi çekici olsa da, yakın zamanda Sony’den bir elektrikli otomobil beklemek hayal gibi görünüyor. Bu otomobil Sony’nin diğer otomobil üreticilerine neler yapabileceğinin bir kanıtı olarak yorumlanıyor. Yakın gelecekte otomobille ilgili bir gelişme yaşanırsa sizlerle paylaşacağız. Sony otomobilin tasarımı hakkında neler düşünüyorsanız, yorumlarınızı bekliyoruz.

İlgili video

Sony’den elektrikli konsept otomobil