reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Mix 2S

Xiaomi Mi Mix 2S’in önemli bir özelliğini daha kesinleştiren yeni tanıtım videosu [İzle]

Xiaomi’nin merakla beklenen yeni akıllı telefonu Mi Mix 2S, bugün yeni bir resmi tanıtım videosuyla gündeme geldi. Bu video telefonun sahip olduğu önemli bir özelliği kesinleştirdi.

Xiaomi Mi Mix 2S, bu videolarla heyecanı iyice artırıyor. Yeni yayımlanan video ise telefonun yüz tanıma sistemine sahip olacağını gösteriyor. iPhone X’un popüler hale getirdiği yüz tanıma sistemini taşıyacak telefon, bunu herhangi bir çentik olmadan alt çerçevede yer alan ön kameradan yapacak. Yani üç boyutlu derinlik algılama donanımlarını kullanamayacak telefon, burada yapay zekadan yardım alacak deniyor. Biliyorsunuz derinlik algılama olmadan yüz tanıma sistemleri yüksek güvenlik sunamıyor. Bunun yerini yapay zekanın nasıl alacağı merak edilirken, sistemin saç ve şapka değişimlerini algılayabileceğini gösteriliyor. Bu da elbette güzel bir detayı oluşturuyor.

Genel olarak hatırlamak adına tasarımsal olarak Mi Mix 2‘nin biraz daha geliştirilmiş hali olan model, artık kesinleştiği üzere gücünü Snapdragon 845 işlemci ve 8 GB RAM’den alıyor. 256 GB dahili depolamaya sahip olduğu söylenen Mix 2S, 6,01 inç 2160×1080 piksel bir Samsung üretimi OLED 18:9 ekran kullanıyor. Tam 4.400 mAh kapasitesinde bir pille geleceği görülen çift arka kameralı Mi Mix 2S, kutudan Android 8.0 Oreo ile çıkıyor. Qi destekli kablosuz şarj ile gelecek telefon, yapay zekayı kamerasıyla ortam algılamak için de kullanabiliyor. Böylece örneğin bir çiçek çekiliyorsa ona uygun ayarlar otomatik şekilde yapılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi Mix 2S’in tanıtım tarihi

Resmi olarak 27 Mart tarihinde tanıtılacak akıllı telefon, son dönemde en çok beklenen akıllı telefon konumunda. Türkiye’de aracı firmalar yardımıyla satılacağını bildiğimiz model, oldukça dikkat çekiyor. Bahsettiğimiz yeni video ise aşağıda yer alıyor.

Video