reklamı kapat

POPÜLER

bitcoin

Bitcoin satın almayı düşünenlere güzel haber

Bitcoin ile ilgili haberlerin ardı arkası kesilmiyor. Geçtiğimiz aylarda büyük düşüş yaşayan Bitcoin, geçtiğimiz şubat ayında tekrardan yükselişe geçmişti. Güney Kore’de kripto paraların yasaklanacağı haberinin ortaya çıkmasının ardından düşüş yaşayan kripto para, 6.000 dolar seviyesine kadar gerilemişti.

Güney Kore adına Hong Nam-ki’nin yeni yaptığı açıklama kripto paranın yeniden yükselişe geçmesine neden olmuştu. Kripto paraların ticaretinin yasaklanmasıyla ilgili bir planlarının olmadığını belirten Nam-ki, kripto paraların ticaretini daha şeffaf hale getirmek için çalıştıklarını ifade etmişti. Bu açıklamanın ardından Bitcoin tekrardan 10.000 dolar seviyesine gelmişti. Haberi yazarken bir Bitcoin’in değeri 10.660 dolar olduğunu belirtmekte yarar var.

The Wall Street Journal gazetesinden Tom Lee’nin aktardığı son haberlere göre kripto para birimi önümüzdeki günlerde yükselişe geçecek. Bitcoin’in bu yılın sonunda 25 bin dolara ulaşacağını öngören Lee, bu yıl birçok şirketin Bitcoin desteği sunacağını da ifade etti. Bu şirketler arasında Facebook, Amazon ve Starbucks yer aldığını söyleyelim.

Starbucks da bitcoin ile ödeme dönemine başlayacak

Starbucks Yönetim Kurulu Başkanı Howard Schultz, geçtiğimiz günlerde şirketin ana Starbucks uygulaması için blok zincir teknolojisi kullanacağını belirtmişti. Lee’nin Bitcoin ile ilgili iddiasının gerçeğe dönüşüp dönüşmediğini ilerleyen aylarda hep birlikte göreceğiz.