reklamı kapat

POPÜLER

Bitcoin kripto paralar

Hızlı yükseliş dönemi başlayabilir; bitcoin 50 bin doları geride bıraktı

Dünyanın en büyük işlem hacmine sahip kripto para birimi bitcoin, uzun bir süre sonra 50 bin dolar bandını geride bıraktı.

Kripto para dünyasının liderli bitcoin, son 24 saat içerisinde gördüğü yüzde 2’e yakın değer kazanımı ile 50 bin doları geride bıraktı. Son bir ay içerisinde en düşük 33 bin doları gören para birimi, yeniden bir yükseliş ivmesini yakalamış olabilir.

Bitcoin’in son bir yıllık karnesinde en düşük değer 9 bin dolar, en yüksek değer ise 64 bin dolar olarak görünüyor. 64 bin dolara çok kısa sürede ulaşan ancak daha sonra büyük bir düşüş gören kripto para birimi, 50 bin doları görmesiyle yükselecek diye 60 bin dolardan kişileri sonunda sevindirecek gibi görünüyor.

Ancak bunun kesin olmadığını belirtmek gerekiyor. Kripto para dünyasında 1-2 saat içerisinde devasa düşüşler görülebiliyor. Bu arada Ethereum da 3 bin doların hemen üstünde bir değerle işlem görüyor. Bu da son 24 saat içerisinde yüzde 3’e yakın değer kazandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bitcoin konusunda en son Twitter CEO’su ilginç açıklamalar yapmıştı

Twitter CEO’su Jack Dorsey, bitcoin ve benzeri kripto paraların en büyük destekçisi konumunda yer alıyor. Yıllardır bu sürece verdiği desteği göstermek adına yüzlerce açıklama yapan ve konferansa katılan Dorsey, bu sefer bir adım daha ileri gitti.

Dorsey Twitter’dan yaptığı açıklamada, “bitcoin’in bölünmüş ülkeleri ve eninde sonunda tüm dünyayı birleştireceğinibelirtti. Dorsey bunun tam olarak nasıl olacağını söylemiyor ancak kripto paraların gelecekte bu kadar güçlü bir etki yaratacağına inanıyor.

Bitcoin’in bu “birleştirme” etkisini tüm para birimlerinin yerini alma düşüncesi üzerine kuruyor gibi görünen Twitter CEO’su, daha önce yaptığı bir açıklamada ise bitcoin’in dünya barışı sağlamasını umut ettiğini söylemişti.

İlginizi Çekebilir

Geleceğin robotlarını dans ederken izleyin