reklamı kapat

POPÜLER

Bitcoin LOG Tasarım

Bitcoin, bugün 65 bin doları da geride bıraktı

 - Güncelleme: 04 Mart 2024 12:01

Kripto para dünyasının en üstünde bulunan bitcoin, kısa süre önce 65 bin doları da geride bıraktı. İnanılmaz yükseliş devam ediyor.

En büyük kripto para biri konumunda yer alan Bitcoin, bugün 65 bin doların üzerinde bir değere ulaşmayı başardı. Kripto para birimi geçtiğimiz haftalarda da toplam 1 trilyon dolarlık bir piyasa değerini geride bırakmıştı. Bir kez daha ciddi yükselişe geçen ve şu aşamada tek olarak tam 2 milyon TL’yi aşan para birimi, son 24 saat içerisinde yüzde 6’ya yakın değer kazandı, son yedi günlük değer artışı ise tam yüzde 28’e yaklaştı. Geçtiğimiz aylarda tam 19 ay aranın ardından ilk kez 40 bin doların üstünü gören para birimi, şu an sahiplerini oldukça sevindiriyor. En yakın takipçi ethereum ise şu an 3.532 dolar seviyesinde yer alıyor. Onun da son yedi günlük değer artışı yüzde 15’e yaklaşmış durumda. Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68 bin 990 dolarda yer aldığı bugün bir kez daha hatırlatılan ve o seviyeye emin adımlarla yaklaşan bitcoin, söz konusu tarihten sonra yaklaşık yüzde 50 değer kaybetmişti ancak daha sonra işler tersine döndü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu arada kripto para dünyasında çok ama çok dikkatli olunması gerektiğini bir kez daha hatırlatalım. Bu tarafta piyasa inanılmaz hızlı şekilde hareket edebiliyor, dakikalar içerisinde devasa düşüşler görülebiliyor. Yani şu an bitcoin’in yükselmeye devam edeceği yönünde kesin bir durum bulunmuyor, her şeyin bir anda tepe taklak olabilme ihtimalinin hiçbir zaman akıldan çıkarılmaması gerekiyor.

Bitcoin durumları bu da dikkatinizi ilginizi çekebilir: Ferrari’nin nefes kesen otomobili ile tanışın