reklamı kapat

POPÜLER

Bitcoin LOG Tasarım

Bitcoin, uzun süre sonra 50 bin doları geride bıraktı

 - Güncelleme: 13 Şubat 2024 08:49

Kripto para dünyasının en üstünde bulunan bitcoin, kısa süre önce 50 bin doları geride bıraktı. İbre tekrardan yeşil oldu.

En büyük kripto para biri konumunda yer alan Bitcoin, yukarıda da dediğimiz gibi kısa süre önce 50 bin doların üzerinde bir değere ulaştı. 13 Şubat 2024 saat 8:30 itibarıyla 50 bin doların hemen altında olan ancak genel olarak bir kez daha yükselişe geçen para birimi, son 24 saat içerisinde yüzde 4’e yakın değer kazandı, son yedi günlük değer artışı ise yüzde 17’ye yaklaştı. Geçtiğimiz aylarda tam 19 ay aranın ardından ilk kez 40 bin doların üstünü gören para birimi, şu an sahiplerini oldukça sevindiriyor. En yakın takipçi ethereum ise şu an 2.648 dolar seviyesinde yer alıyor. Onun da son yedi günlük değer artışı yüzde 15’e yaklaşmış durumda. Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68 bin 990 dolarda yer aldığı bugün bir kez daha hatırlatılan ve bu birçok kişiye fazlasıyla acı veren bitcoin, söz konusu tarihten bu yana yaklaşık yüzde 50 değer kaybetmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu arada kripto para dünyasında çok ama çok dikkatli olunması gerektiğini bir kez daha hatırlatalım. Bu tarafta piyasa inanılmaz hızlı şekilde hareket edebiliyor, dakikalar içerisinde devasa düşüşler görülebiliyor. Yani şu an bitcoin’in yükselmeye devam edeceği yönünde kesin bir durum bulunmuyor, her şeyin bir anda tepe taklak olabilme ihtimalinin hiçbir zaman akıldan çıkarılmaması gerekiyor.

Bitcoin durumları bu da dikkatinizi ilginizi çekebilir: Ferrari’nin nefes kesen otomobili ile tanışın

İLGİLİ HABERLER