reklamı kapat

POPÜLER

Bitcoin ve ethereum Avrupa birliği

Bitcoin, çok uzun bir süre sonra 41 bin doları geride bıraktı

 - Güncelleme: 04 Aralık 2023 09:50

Kripto para dünyasının en üstünde bulunan bitcoin, çok uzun bir süre sonra 41 bin doları geride bıraktı. İbre tekrardan yeşil oldu.

En büyük kripto para biri konumunda yer alan Bitcoin, yukarıda da dediğimiz gibi an itibarıyla 41 bin doların üzerinde bir değere sahip. 19 ay aranın ardından ilk kez 40 bin doların üstüne gören para birimi, son yedi günde yüzde 11’e yakın bir değer kazanımı görmüş durumda. Son 24 saate yüzde 5 değer kazanan para biriminin en yakın takipçisi olan ethereum ise şu an 2.500 doların üstünde yer alıyor. Onun da son yedi günlük değer artışı yüzde 10’a yaklaşmış durumda. Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68 bin 990 dolarda yer aldığı bugün bir kez daha hatırlatılan ve bu birçok kişiye fazlasıyla acı veren bitcoin, söz konusu tarihten bu yana yaklaşık yüzde 50 değer kaybetmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu arada kripto para dünyasında çok ama çok dikkatli olunması gerektiğini bir kez daha hatırlatalım. Bu tarafta piyasa inanılmaz hızlı şekilde hareket edebiliyor, dakikalar içerisinde devasa düşüşler görülebiliyor. Yani şu an bitcoin’in yükselmeye devam edeceği yönünde kesin bir durum bulunmuyor, her şeyin bir anda tepe taklak olabilme ihtimalinin hiçbir zaman akıldan çıkarılmaması gerekiyor.

Bitcoin durumları bu da dikkatinizi ilginizi çekebilir: Ferrari’nin nefes kesen otomobili ile tanışın