reklamı kapat

POPÜLER

Bitcoin LOG Tasarım

Bitcoin, 67 bin dolarlık değere oldukça yaklaştı

Kripto para dünyasının en üstünde bulunan bitcoin, kısa süre önce 66 bin doları da geride bıraktı. İnanılmaz yükseliş devam ediyor.

En büyük kripto para biri konumunda yer alan Bitcoin, bugün 66 bin 500 doların üzerinde bir değere ulaşmayı başardı. Bu aralar kez daha ciddi yükselişe geçen ve şu aşamada tek olarak tam 2 milyon TL’yi aşan para birimi, son 24 saat içerisinde yüzde 3’e yakın değer kazandı, son yedi günlük değer artışı ise yüzde 18’e yaklaştı. Geçtiğimiz aylarda tam 19 ay aranın ardından ilk kez 40 bin doların üstünü gören para birimi, bir süredir sahiplerini oldukça sevindiriyor. En yakın takipçi ethereum ise şu an 3.689 dolar seviyesinde yer alıyor. Onun da son yedi günlük değer artışı yüzde 15’e yaklaşmış durumda. Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68 bin 990 dolarda yer aldığı bugün bir kez daha akla gelen ve o seviyeye emin adımlarla yaklaşan bitcoin, söz konusu tarihten sonra yaklaşık yüzde 50 değer kaybetmişti ancak daha sonra işler tersine döndü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu arada kripto para dünyasında çok ama çok dikkatli olunması gerektiğini bir kez daha hatırlatalım. Bu tarafta piyasa inanılmaz hızlı şekilde hareket edebiliyor, dakikalar içerisinde devasa düşüşler görülebiliyor. Yani şu an bitcoin’in yükselmeye devam edeceği yönünde kesin bir durum bulunmuyor, her şeyin bir anda tepe taklak olabilme ihtimalinin hiçbir zaman akıldan çıkarılmaması gerekiyor.

Bitcoin durumları bu da dikkatinizi ilginizi çekebilir: Ferrari’nin nefes kesen otomobili ile tanışın