reklamı kapat

POPÜLER

OnePlus 12R

OnePlus, “12R” modelindeki hatası için özür dilemek zorunda kaldı

Bazı modelleri Türkiye’de de yer alan BBK firmalarından OnePlus, “12R” modelindeki hatası için özür dilemek zorunda kaldı.

Türkiye satışı olası telefon modellerinden OnePlus 12R için resmi olarak yapılan ilk tanıtım kapsamında, bazı sürümler UFS 4.0 depolama birimine sahip denilmişti. Bugün resmi bir açıklama yapan firma bunu tamamen değiştirdi ve tüm modellerde daha yavaş UFS 3.1 depolama birimlerinin olduğunu söyledi. Bu konuda başta bir hata yaptıklarını belirten ve herkesten özür dileyen marka, şaşırtan hataları üzerinden bazı kişiler tarafından çok ciddi şekilde eleştirildi. OnePlus bundan önce ise bir güncelleme konusuyla gündeme gelmişti. Kaçıranlar için kısa süre önce tanıtılan Samsung Galaxy S24 serisi 7 yıl güncelleme alacak. OnePlus modelleri ise resmi açıklamaya göre bu kadar uzun süre desteklenmeyecek. Bir röportaj veren şirketin başındaki isimlerden Kinder Liu, net olarak telefonlarına 7 yıl boyunca güncelleme vermeyeceklerini açıkladı.

[haber id=”87

“Kullanıcı için önemli olan sadece yazılım güncelleme politikası değil, aynı zamanda telefonun sunduğu kullanıcı deneyiminin akıcılık seviyesidir.” diyen Liu, temel olarak telefonun donanımı güncellemelere tam olarak ayak uyduramıyorsa, aşırı genişletilmiş yazılım desteğinin pek bir değeri yoktur açıklamasını yapıyor. Bu arada Çinli OnePlus’ın güncelleme konusunda kötü bir firma olmadığını belirtelim. Evet, firma cihazlarına 7 yıl güncelleme vermeyecek ancak markanın en yeni amiral gemisi OnePlus 12, tam 5 yıl boyunca güncelleme alacak. Günümüzde akıllı telefonunu 5 yıldan daha uzun süre kullanan kişi sayısı oldukça azalmış durumda.

OnePlus haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle