reklamı kapat

POPÜLER

OnePlus 7 Pro
OnePlus 7 Pro
OnePlus 7 Pro
OnePlus 7 Pro
OnePlus 7 Pro

OnePlus 7 ve OnePlus 7 Pro için kızdıran Samsung gelişmesi

Son dönemde sık sık gündemde gelen OnePlus 7 ve OnePlus 7 Pro için bazılarını oldukça kızdıran bir Samsung gelişmesi yaşandı.

OnePlus 7 ile beraber 14 mayıs tarihinde lanse edilecek OnePlus 7 Pro, tasarımsal olarak çok güzel görünüyor. Telefonlar tasarımları kadar teknik detaylarıyla da dikkat çekiyor. Modellerin detayları özelliklerine aşağıda ulaşabilirsiniz. Bugün modelleri gündeme getiren ise OnePlus‘ın yaptığı “teknik tarafa yönelik” yeni bir açıklama. Bu açıklamaya göre iki telefonda da kesin olarak UFS 3.0 depolama birimi yer alıyor. Geçtiğimiz aylarda JEDEC tarafından tanıtılan UFS 3.0 depolama standardı, UFS 2.1’in sunduğu hızı tam ikiye katlıyor. Söylendiği kadarıyla mobil cihazların bant genişliğini 2.9 G/s hıza kadar çıkartan yeni standart, güç tüketimini de düşürüyor. JEDEC’e göre UFS 3.0 depolama birimleri yeni NAND bellekler ile daha az voltaj gereksinimi (2.5 V) duyuyor ve bu da genel tüketimi azaltıyor. Telefonların UFS 3.0 depolama birimi kullanacak olması “Neden birilerini kızdırıyor?” diye sorabilirsiniz. İşte bunun arkasında tam olarak Samsung yer alıyor. Çünkü telefonlardaki bu depolama birimi Samsung‘dan geliyor. Seri üretimde olmasına rağmen UFS 3.0 depolama birimini yakın zamanda çıkan Galaxy S10 ailesine koymayan firma, bu açıdan Galaxy S10 kullanıcılarını hiç memnun etmiyor. Genel telefon hızını ciddi şekilde iyileştirdiği / artırdığı belirtilen bu yeni depolama altyapısını kendisi kullanmayıp rakiplerine vermesi çok eleştirilen Samsung, gerçekten garip bir adım atmış gibi görünüyor.

OnePlus 7 Pro
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OnePlus 7 Pro ve OnePlus 7 hakkındaki teknik detaylar şöyle

Kısaca hatırlamak adına Pro model, 6,64 inç 1440×3120 piksel Super AMOLED 90 Hz ekran üzerine kuruluyor. Gücünü Snapdragon 855 işlemci ve 10 GB RAM‘den alan cihaz, 4.000 mAh pile sahip. Modelin arkasında 48 megapiksel ana kameraya 8 megapiksel F2.4 telefoto ve 16 megapiksel F2.2 ultra geniş açı kameralar eşlik ediyor. Bu kurulumla 3 kat optik yakınlaştırma sunuluyor.

Daha alt seviyede yer alan normal model 6,2 inç Full HD+ AMOLED 60 Hz ekran üzerine kuruluyor. Gücünü Snapdragon 855 işlemci ve 6 GB RAM‘den alan telefonda, 4.150 mAh pil yer alıyor. Abisi gibi parmak izi sensörü ekrana entegre edilen cihazın arkasında çiftli kamera yer alıyor. Ön kamerası damla çentikte yer alacak denilen model, Pro model gibi Android Pie kullanıyor.

İlginizi Çekebilir

Bir önceki model OnePlus 6