reklamı kapat

POPÜLER

Iron Man

Avengers Endgame filmindeki meşhur Iron Man repliğinin hikayesi

Avengers Endgame filminde Iron Man tarafından kullanılan ve kısa sürede herkesin diline yapışan meşhur repliğin arkasından enteresan bir hikaye çıktı.


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı Avengers Endgame filmine dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Kısaca Avengers Endgame filmini hatırlatmamız gerekirse Avengers Infinity War’un ardından Iron Man ‘in baba olduğunu öğrendik. Beş sene boyunca Tony Stark kızı Morgan’ı düşünerek uzun süre kahramanlık işlerinden uzak durmayı tercih etti. Şehirden uzak sakin bir hayat sürdürdü. Filmin ortasında kızı Morgan’ı yatağına götüren Tony’nin “Seni seviyorum” dediğini, Morgan’ın da ona “Ben seni 3000 seviyorum” diye karşılık verdiğini duyduk. Görünen o ki bu replik başlangıçta çok daha farklıydı. Cümlenin son halinin esin kaynağı ise Robert Downey Jr’ın ailesi oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Iron Man repliği nerede geliyor?

Business Insider‘ın haberine göre senaryoda bu sahne “Seni seviyorum” ve “Ben de seni seviyorum” şeklinde ilerliyordu. Fakat üç çocuk sahibi olan Robert Downey Jr. çocuklarından birinin ona “Ben seni 3000 seviyorum” şeklinde karşılık verdiğini filmin senaristleri  Christopher Markus ve Stephen McFeely ile paylaştı. Onlar da Avengers Endgame sonrasında herkesin diline düşen repliğini kullanma kararı aldı. Bu cümleyi sarf eden Robert Downey Jr’ın çocuklarından hangisi bilmiyoruz. Fakat Marvel ve Iron Man hayranları olarak Downey ailesine bir teşekkür borçluyuz gibi görünüyor.

İlginizi çekebilir

Avengers Endgame tanıtımı