reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame

Russo kardeşlerin Avengers Endgame hayal kırıklığı

Marvel stüdyolarının imzasını taşıyan Avengers Endgame filmi Russo kardeşler tarafından beyaz perdeye taşındı ve daha şimdiden büyük bir başarı elde etti. Buna rağmen Joe ve Anthony Russo’nun filme dair ufak bir hayal kırıklığı yaşadığı anlaşılıyor.

Bildiğiniz gibi Marvel’ın elinden çıkan işler genelde gişede büyük başarı elde ediyor. Bunun en son örneği ise Avengers Endgame oldu. Film daha geçen sene Avengers Infinity War’un ele geçirdiği tüm rekorları kırmayı başardı. Fakat filmin gişe başarısız Russo kardeşlerin canını sıkmış gibi görünüyor. Onlar gişe rakamlarına değil, filmde yaşananlara odaklanılsın istiyor. Anthony Russo bu konudaki düşüncelerini şöyle özetliyor:

“Eğer dürüst olmam gerekirse filmin gişede bu kadar başarılı olmasından ötürü biraz hayal kırıklığı yaşadığım. Gişe başarısı öyle bir noktaya ulaştı ki, herkes sadece bunu konuşuyor. Bize göre filmin en ilginç yanı bu değil.”

Avengers Endgame filminin yönetmenlerinden Joe Russo da ona şu sözlerle katılıyor:

“Bizim için işin hikaye yanı da çok önemli. Bu filmlerin büyük bir sektör olduğunun farkındayız. O yüzden gişede başarılı oldu mu, rekor kırdı mı, bir önceki filmi geçti mi gibi soruların sorulacağının farkındayız. Elbette filmin gişe rekoru kırmasını istiyorduk. Çünkü bu da başka bir hikaye yaratıyor. Öte yandan Amerika’da da büyük ilgi görsün istedik. Geçen sene rekoru Infinity War ele geçirmişti. Eğer Endgame onu geçemeseydi film bazıları tarafından büyük bir başarısızlık olarak görülecekti. Böyle bir filmin bu tarz bir beklentiyle çekiliyor olmasını garip bulmadan edemiyoruz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Her ne kadar Russo kardeşleri anlasak da, söz konusu Avengers filmleri olunca rekor beklemekten daha doğal bir şey olmadığını düşünüyoruz. Özellikle Endgame gibi bir senedir büyük merakla beklenen bir filmin gişe başarısı elbette konuşulacak. Film Avatar‘ın 2.7 milyar dolarlık rekorunu kırdıktan sonra sıra hikayeye de gelecek.

İlginizi çekebilir

Avengers Endgame tanıtımı