reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame

Avengers Endgame yönetmeninden Avatar yorumu

Marvel stüdyolarının imzasını taşıyan Avengers Endgame gişede Avatar’ın büyük rekorunu kırmaya çok yakın. Peki filmin yönetmenlerinden Anthony Russo bu durum için ne düşünüyor? Rekoru kırmayı istiyor mu?

Bildiğiniz gibi sinema tarihinin en çok izlenen filmi James Cameron‘un yönettiği Avatar. 2.787 milyar dolar kazandıran film senelerdir zirveyi kimselere kaptırmıyor. Uzun yıllar sonra ona rakip olabilen tek film Marvel Sinematik Evreni’nin en heyecan uyandıran işi Avengers Endgame oldu. Joe ve Anthony Russo kardeşlerin yönettiği Endgame 2.743 milyar dolar gişe hasılatına ulaştı. Yani rekorun kırılmasına çok ama çok az kaldı. Peki bu gidişat hakkında Anthony Russo  ne düşünüyor? MTV Sinema ve Televizyon Ödülleri gecesine katılan ve Avengers Endgame’in en iyi film ödülünü teslim alan yönetmen düşüncelerini şöyle özetledi:

Avengers Endgame rekora yakın

“Avatar’ı geçmenin çok sansasyonal bir durum olduğunun farkındayım fakat buna odaklanmamayı tercih ediyorum. Avatar’ı geçmemiz mümkün olmasa bile filme dair herhangi bir pişmanlığım yok. Bu yüzden bu ihtimali değerlendirmemeyi tercih ederim.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elbette Avengers Endgame ‘in Avatar‘ın yıllardır süren liderliğini sonlandırması büyük bir olay olacak. Marvel stüdyoları açısından da tarihi bir başarıya imza atılmuş olacak. Stüdyonun işleri son yılların en çok izlenen filmleri arasında yer alıyor. Bu sebeple Avatar’ın zirvedeki günlerinin yakında son bulacağını tahmin etmek zor değil. Yine de başarının sadece gişe kazancı odaklı olmaması gerekiyor. Anthony Russo da bunu anlıyor gibi görünüyor.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı