reklamı kapat

POPÜLER

bitcoin

Bitcoin ile ilgili güzel gelişme

Son haftalarda büyük düşüş yaşayan Bitcoin tekrardan yükselişe geçti. Güney Kore’de kripto paraların yasaklanacağı haberinin ortaya çıkmasının ardından düşüş yaşayan kripto para, 6.000 dolar seviyesine kadar gerilemişti. Güney Kore adına Hong Nam-ki’nin yeni yaptığı açıklama kripto paranın yeniden yükselişe geçmesine neden oldu.

Kripto paraların ticaretinin yasaklanmasıyla ilgili bir planlarının olmadığını belirten Nam-ki, kripto paraların ticaretini daha şeffaf hale getirmek için çalıştıklarını ifade etti. Bu açıklamanın ardından Bitcoin tekrardan 10.000 dolar seviyesine geldi. Bitcoin milyarderi Cameron Winklevoss, kripto paranın gelecekte 340 bin dolar seviyesine ulaşacağını iddia ettiğini hatırlatmakta yarar var.

Dünyaca ünlü rap sanatçısı 50 Cent’in Bitcoin zenginlerinden olduğu kısa bir süre ortaya çıkmıştı. Ünlü sanatçı, 2014 yılında satışa sunduğu Animal Ambition ile kripto para ile ödeme yapmayı kabul etmişti. O tarihte albümün satışlarından 700 bitcoin elde eden sanatçı, 2014 yılında kripto paradan 460 bin dolar kazanmıştı.

Bitcoin nedir?

Elektronik para birimi 2008 yılında Satoshi Nakamoto (kim olduğu henüz bilinmiyor) tarafından deneysel olarak başlatılmış, herhangi bir merkez bankası, resmi kuruluş ile ilişiği olmayan, ancak ülkelerin para birimleriyle alınıp satılabilen, herhangi bir üçüncü parti hizmetine aracı kurumuna gerek kalmadan transferi yapılabilen bir tür dijital para birimi olarak geçiyor.