reklamı kapat

POPÜLER

50 Cent

50 Cent’in bitcoin zengini olduğu ortaya çıktı

Dünyaca ünlü rap sanatçısı 50 Cent’in Bitcoin zenginlerinden olduğu ortaya çıktı. TMZ’nin aktardığı habere göre ünlü sanatç, 2014 yılında satışa sunduğu Animal Ambition ile bitcoin ile ödeme yapmayı kabul etmişti. O tarihte albümün satışlarından 700 bitcoin elde eden sanatçı, 2014 yılında bitcoin’den 460 bin dolar kazanmıştı.

Yaklaşık dört yıl önce bir bitcoin’in değeri 660 dolar idi. 50 Cent’in bitcoinden elde ettiği bugünkü kazanca bakıldığında ise 8 milyon dolarlık kazanç karşımıza çıkıyor. Bu ayın başında 17 bin dolara kadar yükselen bitcoin’in son haftalarda 10 bin dolara kadar düştüğünü, şu anda 1 bitcoin’in değerinin 11 bin dolardan biraz daha fazla olduğunu söyleyelim. 50 Cent, bitcoin’den elde ettiği bitcoin gelirini sosyal hesapları üzerinden doğruladı ve şu sözleri söyledi. Güney bölgesinden gelmiş bir çocuk için bu başarının hiç de fena olmadığını söyleyen 50 Cent, kendisiyle gurur duyduğunu ifade etti.

Bitcoin nedir?

Elektronik para birimi Bitcoin 2008 yılında Satoshi Nakamoto (kim olduğu henüz bilinmiyor) tarafından deneysel olarak başlatılmış, herhangi bir merkez bankası, resmi kuruluş ile ilişiği olmayan, ancak ülkelerin para birimleriyle alınıp satılabilen, herhangi bir üçüncü parti hizmetine aracı kurumuna gerek kalmadan transferi yapılabilen bir tür dijital para birimi olarak geçiyor.