reklamı kapat

POPÜLER

bitcoin

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’den Bitcoin hakkında önemli açıklama

Dünya’da bitcoin çılgınlığı tüm hızıyla devam ediyor. Bu ayın başında 17 bin dolara kadar yükselen bitcoin’in son haftalarda 10 bin dolara kadar düştüğünü, şu anda 1 bitcoin’in değerinin 11 bin dolardan biraz daha fazla olduğunu söyleyelim.

Son zamanlarda yaşanan bu dalgalanma bitcoin sahiplerini düşündürse de kaynaklar bitcoin’in önümüzdeki günlerde tekrardan yükselişe geçeceğini belirtiyor. İsviçre’nin Davos kentinde her yıl düzenlenen Davos Dünya Ekonomik Forumu ya da Davos Zirvesi bu yıl da İsviçre’de başladı. Davos Zirvesi’nin gündem maddelerinden biri de son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz bitcoin oldu. Davos Zirvesi’ne katılan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi bitcoin ile ilgili şu açıklamada bulundu. Zeybekçi “Riskine kesinlikle dikkat etmek lazım. Hükümet olarak da buradan insanlarımızın kandırılmasına müsaade etmeyeceğiz” dedi ve vatandaşların sanal para birimlerinden uzak durmasını istedi.

İsveç’ten de bitcoin hakkında açıklama

İsveç Merkez Bankası Başkan yardımcısı Cecilia Skingsley ise şunları söyledi:
“Bitcoin gibi sanal para birimleri veya kripto aktifler merkez bankalarının dışında işleyen değerlerdir. Bizim gözlemlediğimiz kadarıyla bu söz konusu kripto aktifler çok verimli değil ve dalgalı bir seyir izliyor.Bu alanda yatırım yapmak isteyenlerin, merkez bankasının bu tür para birimlerini desteklemediğini bilmeleri gerekir.” dedi.