reklamı kapat

POPÜLER

Bitcoin LOG tasarım

Tesla, elindeki bitcoin’in büyük bölümünü sattığını duyurdu

Kripto para dünyasının en üstünde bulunan bitcoin, son dönemde büyük bir düşüş görmüş ve bundan Tesla da etkilenmişti.

Kaçıranlar için geçtiğimiz ay kripto para birimi bitcoin, Aralık 2020’den bu yana en düşük seviyeyi görmüş ve 25 bin dolara kadar geriledi. Bu düşüş Tesla’yı da etkiledi çünkü Tesla’nın büyük bir bitcoin yatırımı bulunuyor. Hesaplamalara göre Tesla’nın o zaman yaşanan düşüşten yüksek ihtimalle 500 milyon dolarlık kaybı bulunuyor. 2021 yılında bitcoin’e 1,5 milyar dolar yatırım yapan firma, zaman içerisinde bu yatırımını ciddi şekilde artırdı ancak yaşanan son düşüş kazancı bir anda tersine çevirdi. İşte tam da bunların üstüne bugün bir açıklama yapan Tesla, son çeyrek sonuçlarında elindeki bitcoin’in yüzde 75’ini sattığını duyurdu. Firmanın elinde şu an 218 milyon dolarlık dijital varlığın olduğu verilen bilgiler arasında yer aldı.

Bir süre bitcoin ile “Model” serisi otomobil modellerinin satışını yapan ancak daha sonra kripto paraların çevreye olan zararı nedeniyle bundan vazgeçen Tesla, bu satış öncesinde elinde 905 milyon dolarlık bitcoin barındırıyor bilgisi veriliyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kripto para dünyasında herkesin çok dikkatli olması gerekiyor. Bunu hep söylüyoruz ve söylemeye de devam edeceğiz. Bu dünyaya elinizdeki tüm yatırım ile girmeyin, eğer giriyorsanız da anlık büyük düşüşlerde endişeye kapılmayın.

Hep karşımıza çıktığı üzere ibre çok hızlı şekilde tersine dönebiliyor. Bitcoin, son 1 yıl içerisinde en yüksek 68 bin doları gördü, bu seviyeyi yıl bitmeden tekrar görme ihtimali bulunuyor. Ancak durum çok daha kötü hale de gelebilir.

Bitcoin ve Tesla durumları bu da dikkatinizi ilginizi çekebilir: Ferrari’nin nefes kesen otomobili ile tanışın