reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk alev silahı Boring Company

İşte Elon Musk’ın sözünü verdiği “alev silahı”

Günümüzün yaşayan en ileri görüşlü girişimcilerinen Elon Musk, kurduğu The Boring Company ile uzun süredir şapka satışı yapıyor. Bu konuya Twitter’da sık sık değinen ünlü CEO, 50 bin şapka satışını geçtikten sonra alev silahı da satacaklarını açıklamıştı. İşte o ilginç alev silahı ortaya çıktı.

Elon Musk, biliyorsunuz geçtiğimiz yıl kurduğu şirketiThe Boring Company” ile günümüzün en büyük problemlerinden olan trafik kargaşasına çözüm bulmak istiyor. Bu amacını yoğun trafikte kalmaktan bıktığı için yapan CEO, en başta gerçek sanılmayan projesi için hız kesmeden çalışmaya devam ediyor. İşte bu çalışmalar arasında bir de fanlara yönelik satışlar bulunuyor. Dediğimiz gibi şimdiye kadar 50 bin The Boring Company şapkası satmayı başaran Musk, verdiği diğer söze de hazır. Bazı Reddit kullanıcıları tarafından bulunan The Boring Company alev silahıgerçekten tasarlanmış görünüyor. Şirketin resmi internet sitesinde ortaya çıkan silah, henüz prototip aşamasında bulunuyor. İlerleyen sürümlerinin daha iyi olacağı belirtilen silahın ön sipariş fiyatı ise 600 dolar olarak belirtilmiş. Yani oldukça pahalı görülen silah, uzay temalı oyun ve filmlerden ilham alınmış bir tasarıma sahip. Bir airsoft silahının alev çıkartabilecek şekilde modifiye edilmiş hali olduğu belirtilen silahın, nisan ayında satışa çıkması bekleniyor. Bu Musk’ın birçok kez konuştuğu silahın 1 Nisan şakası çıkma ihtimali de bulunuyor. Ancak biliyorsunuz CEO’nun şaka zannedilen adımları genelde doğru çıkıyor.

Elon Musk alev silahı Boring Company

Elon Musk, The Boring Company ile dünyayı değiştirecek

Kurulan sistem ile LAX (Los Angeles Uluslararası Havalimanı) ile şehir merkezi arasındaki otomobil trafiğini hiç olmadığı kadarı hızlı hale getirmek isteyen Elon Musk, projesini ilerleyen süreçte diğer bölgelere taşımayı hedefliyor. Nasıl çalıştığı aşağıda anlatılan bu çılgın proje, otomobilleri tünel içerisinde saatte 200 km hızla çıkartacak bir altyapı üzerine kuruluyor. Bu doğrultuda ilk denemeleri Model S ile yapan Boring Company, resmi kurumlar tarafından da destekleniyor. Bu projenin geleceğini nasıl görünüyorsunuz?

İlginizi çekebilir