reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk The Boring Company alev silahı

Elon Musk, alev silahının satışına başladı [Video]

Elon Musk, geçtiğimiz gün sızdırılan alev silahının satışına resmi olarak başladı. En son kurduğu şirket The Boring Company‘den çıkan silah, oldukça ilginç görünüyor ve gerçekten çalışıyor.

Tesla ile SpaceX CEO’su Elon Musk, daha önce de söylediğimiz üzere “The Boring Company” ile günümüzün en büyük problemlerinden olan trafik kargaşasına çözüm bulmak istiyor. Bu amacını yoğun trafikte kalmaktan bıktığı için yapan CEO, bu şirketiyle şu an daha çok fanlara oynuyor. Geçtiğimiz dönemde 50 bin adet The Boring Company şapkası satmayı başaran Musk, şimdi de alev silahı ile karşımızda bulunuyor. Sözünü verdiği gibi alev silahını satışa sunan çılgın isim, silaha 500 dolar fiyat biçmiş durumda. Buradan satın alınabilen ve 20 bin adet üretilen silahtan sadece 3 saat içerisinde 2 binden fazla satıldığı belirtiliyor. Bir airsoft silahının alev çıkartabilecek şekilde modifiye edilmiş hali olduğu belirtilen silahın, satın alanlara nisan ayında gönderilmesi bekleniyor.

Elon Musk, The Boring Company ile neyi hedefliyor?

Kurulan sistem ile LAX (Los Angeles Uluslararası Havalimanı) ile şehir merkezi arasındaki otomobil trafiğini hiç olmadığı kadarı hızlı hale getirmek isteyen Elon Musk, projesini ilerleyen süreçte diğer bölgelere taşımayı hedefliyor. Bu çılgın proje, otomobilleri tünel içerisinde saatte 200 km hızla çıkartacak bir altyapı üzerine kuruluyor. Bu doğrultuda ilk denemeleri Model S ile yapan Boring Company, resmi kurumlar tarafından da destekleniyor. Bu projenin geleceğini nasıl görünüyorsunuz?

Great for roasting nuts ? ?

A post shared by Elon Musk (@elonmusk) on