reklamı kapat

POPÜLER

Google Chrome OS Acer tablet

Acer’ın işletim sistemiyle fark yaratan yeni tableti ortaya çıktı

Google‘ın Linux tabanlı masaüstü işletim sistemi Chrome OS, görünüşe bakılırsa tabletlere de geliyor. İlk model ise Acer sayesinde canlı canlı karşımızda bulunuyor.

Şimdiye kadar resmi olarak satışa çıkmış bir Chrome OS işletim sistemli tablet bulunmuyor. Ancak Acer bunu gerçeğe dönüştürecek gibi duruyor. Londra’da düzenlenen BETT 2018‘e katılan Alister Payne tarafından gösterilen ve daha sonra kaldırılan bu Acer tablet, dediğimiz gibi işletim sistemiyle fark yaratıyor. Android yerine çok da popüler olmayan ChromeOS üzerine kurulan tablet, söylendiği kadarıyla 8 inç ya da 10 inç bir ekran ile hazırlanmış. Henüz resmi satışa hazır olmadığı belirtilen ürün, oldukça kalın çerçeveleriyle çok fazla dikkat çekmiyor. Ürünün diğer teknik detayları hakkındaysa henüz açıklanmış hiçbir bilgimiz bulunmuyor.

Google Chrome OS Acer tablet

Chrome OS işletim sistemli bir tablet ister miydiniz?

Bu soruya bir çok kişinin hayır diyeceğine eminiz. Son dönemde Google Play Store desteğiyle Android uygulamaları çalıştırır hale gelen Chrome OS dizüstü bilgisayarlar, yine de öne çıkmayı başaramıyor. Kişiler zaten normal Android tabletleri de çok fazla satın almak istemediği için bu işletim sisteminin hiçbir albenisi kalmıyor. Uygulama desteği ve genel kullanıcı deneyimi açısından Apple’ın iPad‘leri karşısında ezilen diğer tablet modelleri, yeni değişikliklere rağmen öne çıkabilecek güçte görünmüyor.